Sierżant sztabowy Wojciech Górnik i starszy sierżant Mariusz Brzezina z KMP w Rybniku, zwyciężyli w tegorocznych wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2019". Natomiast laureatem Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji w kategorii wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, został rybnicki przewodnik aspirant sztabowy Filip Waśniewski z psem "Ibajonem".

Dzisiaj w Szkole Policji w Katowicach odbyło się uroczyste zakończenie Wojewódzkiego Finału Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. Najlepsi okazali się być policjanci z Rybnika - sierżant sztabowy Wojciech Górnik i starszy sierżant Mariusz Brzezina. Do rywalizacji w sumie stanęło 68 policjantów na co dzień patrolujących śląskie ulice. Nasi policjanci nie dali szans rywalom i zdobyli pierwsze miejsce. Uhonorowany został również przewodnik psa służbowego z rybnickiej komendy. Aspirant sztabowy Filip Waśniewski wraz ze swoim psem "Ibajonem", zwyciężyli w Wojewódzkim Finale XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji w kategorii wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych.

Naszym Kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.