Coraz większą popularnością cieszy się w naszym kraju wynajem długoterminowy samochodów, który jest dla wielu przedsiębiorców doskonałym sposobem na wzmocnienie posiadanej floty. Zanim jednak zdecydujesz się na skorzystanie z niego, dowiedz się nieco więcej i postaw na rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania. Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi, dzięki którym poznasz bliżej usługę wynajmu w takich firmach, jak Arval i dowiesz się, czy warto z niej skorzystać!

Wynajem długoterminowy samochodów – 6 pytań i odpowiedzi

  1. Wynajem samochodów czy auto leasing?

To pytanie, które zadaje sobie większość przedsiębiorców, chcących wzmocnić swoją flotę pojazdów. Z pozoru są to usługi bardzo do siebie podobne, bo w jednym i drugim przypadku korzystamy z samochodu opłacając za niego miesięczne raty, jednak jest kilka istotnych kwestii, które powodują, że lepszą alternatywą jest… wynajem długoterminowy samochodów Arval. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności dokonywania opłaty wstępnej, niższych w większości przypadków miesięcznych rat oraz znacznie większych korzyści dla przedsiębiorcy. Otrzymuje on bowiem wsparcie serwisowe, nie musi przejmować się ubezpieczeniem, a w dodatku nie musi wykupywać auta po zakończonej umowie, czego wymaga leasing samochodu.

  1. Jakie usługi wchodzą w skład wynajmu i opłacanej raty?

Wynajem długoterminowy cieszy się dużą popularnością ze względu na pakiet usług, jaki otrzymuje przedsiębiorca. W ramach opłacanej co miesiąc raty, może on nie tylko korzystać z pojazdu, ale również wynajmuje pojazd ubezpieczony i może korzystać z bezpłatnej obsługi serwisowej czy corocznych przeglądów technicznych. Najbardziej profesjonalne firmy, oferujące wynajem aut, są w stanie zapewnić również programy paliwowe, aplikacje do zarządzania flotą, a nawet samochody zastępcze na czas naprawy pojazdu.

  1. Czy korzystając z wynajmu, mogę liczyć na korzyści podatkowe?

Oczywiście! Pojazd, z którego korzystasz, może zostać zaliczony do majątku Twojego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie - całość raty, jaką opłacasz za wynajem samochodu, możesz wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla zdecydowanej większości przedsiębiorców.

  1. Jakie samochody mogę wynająć?

Przede wszystkim – różnorodne. Zarówno jeżeli chodzi o segment (od miejskich pojazdów osobowych, przez SUV-y, aż po modele dostawcze), jak również parametry czy producenta. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię samochód Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, czy jakikolwiek inny – wynajem długoterminowy aut da Ci ogrom możliwości w tym zakresie. Wystarczy tylko znaleźć wypożyczalnię, która oferuje bardzo rozbudowaną flotę pojazdów.

  1. Czy otrzymam wsparcie w zakresie zarządzania flotą?

Najlepsze firmy, oferujące najem długoterminowy, będą w stanie zaproponować Ci nowoczesne systemy do zarządzania flotą firmowych pojazdów. Zyskasz możliwość kontrolowania kosztów, pracy kierowców oraz optymalizacji firmowych działań – dzięki wskaźnikom i raportom, które wykorzystasz do analiz. Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania, musisz jedynie odszukać specjalistyczną wypożyczalnię, która posiada w swojej ofercie takie rozwiązania.

  1. Ile kosztuje wynajem samochodu?

Wynajem długoterminowy samochodów to usługa bardzo elastyczna, która dostosowana jest do potrzeb przedsiębiorców. Trudno jest w związku z tym ustalić cenę, którą zapłacisz – liczy się tutaj czas, w jakim będziesz korzystał z wynajmu, rodzaj oraz liczba samochodów, które wynajmiesz i wiele innych elementów. Możesz mieć jednak pewność, że otrzymasz oferty bardzo korzystne – mieszczące się w kwocie do 1000 zł miesięcznie, co jest niezwykle korzystne w perspektywie rozwoju przedsiębiorstwa.

Czy warto postawić na wynajem aut?

Biorąc pod uwagę korzyści, jakie zyskuje właściciel firmy, a także pozytywne opinie na temat tej usługi, możemy z całą stanowczością stwierdzić, że wynajem długoterminowy samochodów to rozwiązanie, z którego warto skorzystać – niezależnie od wielkości czy celów Twojego przedsiębiorstwa.

Wynajem długoterminowy samochodów – 6 najważniejszych pytań i odpowiedzi!