bezpieczeństwo korzystania z pożyczek pozabankowych

Pożyczki krótkoterminowe oraz inne produkty pożyczkowe dostępne w ofercie dzisiejszych firm pozabankowych z każdym kolejnym rokiem cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich konsumentów. Potwierdzają to w sposób dobitny różnego rodzaju dane statystyczne, które dowodzą, iż rodzimy sektor szeroko rozumianych pożyczek pozabankowych z każdym kolejnym rokiem notuje wzrost sięgający poziomu dwudziestu procent.

Jednak pomimo coraz większej popularności pożyczek pozabankowych oraz coraz większej liczby klientów korzystających z usług firm pozabankowych, wokół sektora pożyczkowego w Polsce nadal pokutuje wiele różnego rodzaju mitów, stereotypów, niedopowiedzień oraz różnego rodzaju przekłamań. Z tego powodu, wiele osób wstępnie zainteresowanych ofertą rodzimych firm pożyczkowych, zwyczajnie obawia się skorzystać z tej niezwykle atrakcyjnej alternatywy dla coraz droższych i coraz trudniej dostępnych kredytów bankowych, altetnatywy którą są rzecz jasna pożyczki w firmach pozabankowych.

Jakie więc konkretnie stereotypy związane z sektorem pożyczkowym są najbardziej "popularne" i pojawiają się najczęściej? Dlaczego i z jakich konkretnie przyczyn owe mity i stereotypy nie mają żadnego związku z rzeczywistością? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Bezpieczeństwo korzystania z pożyczek pozabankowych: co warto wiedzieć?

Po pierwsze: nie każda firma udzielająca pożyczek to "firma pożyczkowa"
Dość często uważamy, że każdy podmiot świadczący takie usługi, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe, jest z definicji "firmą pożyczkową". Niestety, nie jest to prawda. Zgodnie z przepisami polskiego prawa, a mówiąc dokładniej z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim status firm czy też instytucji pożyczkowych posiadają jedynie te podmioty, które widnieją w Rejestrze Firm Pożyczkowych oraz podlegają kontroli ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. W innym przypadku, mamy do czynienia nie z firmami pożyczkowymi, lecz z działającymi poza obszarem jakiejkolwiek kontroli parabankami.

Po drugie: firmy pożyczkowe są tak samo bezpieczne, jak banki
Po rozróżnieniu firm pożyczkowych oraz parabanków, warto zastanowić się, czy te pierwsze rzeczywiście są podmiotami bezpiecznymi dla klienta? Odpowiedź brzmi: tak. Jeżeli dany podmiot udzielający takich usług, jak pożyczki krótkoterminowe, posiada status prawny firmy pożyczkowej, to oznacza, że jego działanie podlega regularnej kontroli ze strony KNF oraz że owe działanie jest całkowicie zgodne z przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim.

Informacje dodatkowe

Dowiedz się więcej o pożyczkach krótkoterminowych na stronie centrumpozyczek24h.pl - dowiedz się więcej o ofertach chwilówek.