Policja Rybnik: Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”, podejmującą tematykę bezpieczeństwa na drodze. Akcja, skierowana do placówek przedszkolnych oraz klas 1-3 szkół podstawowych, będzie miała miejsce 18 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00. Zgłoszenia przyjmowane są do 11.12.2018 r.
Organizatorzy za pośrednictwem akcji chcą osiągnąć szereg celów. Najważniejszym z nich jest zwiększenie świadomości i poziomu bezpieczeństwa na drodze wśród najmłodszych mieszkańców województwa śląskiego. W akcji wykorzystana zostanie policyjna maskotka - Sznupek”. Kolejnym celem jest uświadomienie, że policjant, będący zawsze blisko obywateli, jest otwarty na ich problemy i zawsze służy pomocą. Trzecim celem, który stawiają sobie organizatorzy, jest ustanowienie Rekordu Polski w liczbie uczestników biorących udział w akcji. W ten sposób organizatorzy chcą dotrzeć z informacją o akcji do jak najszerszego grona odbiorców, a tym samym zachęcić instytucje i inne organizacje do zwiększenia wysiłków na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych poprzez organizowanie podobnych inicjatyw.
W trakcie akcji dzieci otrzymają do pokolorowania obrazek formatu A4 z wizerunkiem policyjnej maskotki Sznupka”. Najmłodsi zgromadzeni w grupach będą kolorować obrazek, który później będą mogli zabrać do domu, aby zawsze przypominał im, jak ważna jest ostrożność na drodze i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. W poszczególnych placówkach, w ramach profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa, w akcji wezmą udział policjanci.
Akcja obejmuje swym zasięgiem drugie województwo pod względem liczby ludności, co pozwala mieć nadzieję, że dotrze do wielu tysięcy dzieci.
Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w przedsięwzięcie!
***Zgłoszenia przyjmowane są do 11.12.2018 r. pod adresem
crl.org.pl/bezpieczenstwo/
Komenda Miejska Policji w Rybniku,
rybnik.slaska.policja.gov.pl/
slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/248820,quotZe-Sznupkiem-bezpieczni-w-drodzequot.html
Ostatnie Artykuły

Rybnik szykuje się na serię utrudnień. Część potrwa miesiącami

Linia 45 pojedzie krócej. Zmiany w Zwonowicach uderzą w dojazd do szkoły

Srebrne Mamuśki ze Szczerbic wróciły z Bierunia z mocnym wynikiem

Wodne lato w Rybniku - Chwałowice i Ruda ruszają z zajęciami

W rybnickim szpitalu psychiatrycznym świętowano 140. rocznicę placówki

Rowerzysta pod lupą policji - rybnicka drogówka przypomina zasady

GUS liczy gospodarstwa rolne. Badanie zdecyduje o pieniądzach i statystykach

Rybnik w krajowej czołówce. Piotr Kuczera także wśród najlepszych

Sanepid przypomina o pięciu zasadach bezpiecznej żywności

Medale, ippony i gratulacje w starostwie. Sportowcy z powiatu odebrali uznanie

Praca, szkolenia i dotacja na firmę. W centrum Rybnika ruszają dwa spotkania

Prawie 95 tysięcy przejazdów. W rybnickich szkołach rower wszedł do codzienności

Ruch bez barier wraca do gry. ETM stawia na mobilność dla każdego

Półmaraton w Rybniku przestawi wieczorne autobusy. Sprawdź, co zmienia się na trasach
Przydatne dane teleadresowe
- Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rybniku - kontakt, lokalizacja, dostępność
- Dom Kultury Niedobczyce w Rybniku - kontakt, zajęcia, bilety i dojazd
- Filia nr 18 Biblioteki w Rybniku - godziny, usługi i dojazd
- Filia nr 3 Biblioteki Publicznej w Rybniku - kontakt, karta, wypożyczenia
- Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku - kontakt, rejestracja, świadczenia i wsparcie dla pracodawców
- Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach - adres, kontakt, historia
