• Jechała z blisko 3 promilami

  Dzięki właściwej reakcji świadków, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwą kierującą. 53-letnia mieszkanka Rybnika miała blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Kobieta odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 2 lat. To już kolejny przypadek, kiedy za sprawą świadka udaje się wyeliminować z dalszej jazdy kierowcę łamiącego przepisy prawa. Gratulujemy obywatelskiej postawy i dziękujemy za udzieloną pomoc.

 • Oszuści po raz kolejny dali o sobie znać. Apelujemy o ostrożność!

  W poniedziałek kolejny raz dali o sobie znać oszuści. Podawali się za policjantów i nakłaniali do wypłacenia pieniędzy z banku. Zgromadzone na kontach oszczędności polecali wrzucać do koszy na śmieci lub przelać na wskazane konto. W taki sposób swoje oszczędności straciło dwoje mieszkańców województwa śląskiego. Szczęśliwie, w przypadku trzeciego pokrzywdzonego, zdołano zablokować przelew jego środków na konto oszustów. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie z pieniędzy z banku.

 • Zdążyć z pomocą w czasie mrozów- kontrole pustostanów i apel policjantów

  Meteorolodzy zapowiadają w najbliższe dni znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. W okresie jesienno-zimowym wielu z nich umiera z powodu wychłodzenia organizmu. Policjanci każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu.

 • Osoba bezdomna odmówiła przyjęcia pomocy.
  Patrol straży miejskiej interweniował na ul. Zebrzydowickiej, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej, w stronę lasu, poszedł nietrzeźwy mężczyzna. Osoba ta zdaniem zgłaszającego regularnie pojawia się we wskazanym miejscu.

  Po przyjęciu zgłoszenia strażnicy podjęli interwencję. Okazało się, że chodzi o znane nie tylko naszym funkcjonariuszom miejsce, ale i wszystkim służbom, które mają do czynienia z osobami bezdomnymi.

  W namiocie strażnicy odnaleźli mężczyznę, który oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy.
  » Rozpoczynamy kontrole cmentarzy
  (2019-10-30, dodał: Dawid Błatoń)
  » Leżał na ławce, obudzili go strażnicy
  (2019-10-21, dodał: Dawid Błatoń)
  DKK: „Sprawa Hoffmanowej”
  Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w środę 4 grudnia o godz. 17:00.
  Wykład dra Jacka Kurka
  Zapraszamy na wykład dra Kurka 11 grudnia o godz. 17:00.
  Bajkowe czytanie z misiami
  W filii nr 10 odbyły się czwarte zajęcia „Bajkowego czytania”.

  aW dniu 19 listopada br. w budynku Warsztatów Aktywnej Integracji w Suminie po raz kolejny odbyło się spotkanie rodzin zastępczych zawodowych z terenu powiatu rybnickiego. Gościem tego spotkania była Pani Ewa Steciwko – Staneczek radca prawny, która odpowiadała na pytanie rodzin zastępczych związanych z kwestiami prawnymi występującymi w ich codziennej pracy. Pytań było wiele, bo sytuacja prawna dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej jest różna. Pod koniec owocnego spotkania rodziny zastępcze wymieniły się swoimi doświadczeniami i umówiły się na kolejne spotkanie.

  Światowy Dzień Życzliwości
  W filii nr 4 obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że podczas legitymowania musisz podać swoje dane?

 • Odwołany dyżur komórek doboru w dniu 19.12.2019 r.

  Informujemy, że w dniu 19.12.2019 roku - popołudniowy dyżur do godz 18.00 pełniony przez komórki kadrowe i doboru zostaje odwołany. Pozostałe dyżury popołudniowe będą pełnione zgodnie z harmonogramem.

 • Od 1 grudnia nowy system opłat drogowych dla ciężarówek w Czechach

  1 grudnia rusza nowy system opłat drogowych w Czechach. Dla przewoźników oznacza to konieczność rejestracji w nowym systemie oraz wyposażenia samochodów w urządzenia, zgodne z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Informacje dotyczące nowego systemu opłat drogowych przewoźnicy mogą uzyskać m.in. na stronie www.mytocz.eu.

 • Sprawdź za darmo oświetlenie swojego samochodu. Twoje światła to nasze bezpieczeństwo!

  Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Działania prowadzone są we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas akcji, w dniach 23 listopada br., kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stacja kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

 • nalogiDnia 20 listopada 2019 roku odbyła się w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce – Leszczynach konferencja w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Rybnickim pt. ,,Nałogi, agresja – droga donikąd”.
  Spotkanie odbyło się w formie słowno – muzycznej w wykonaniu zespołu Jacek Dewódzki Band, który poruszył tematykę przemocy i uzależnień.

  Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie
  Zapraszamy na wykład połączony z promocją książki.
 • Policjanci na konferencji poświęconej bezpieczeństwu

  W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku odbyło szkolenie doskonalące dla dyrektorów placówek oświatowych w zakresie obrony cywilnej i bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczyli również rybniccy policjanci. Podczas konferencji poświęconej bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, stróże prawa przedstawili zagadnienia związane z postępowaniem nauczycieli wobec uczniów naruszających porządek szkolny, także dotychczasowe działania policji w zakresie profilaktyki realizowanej na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Wypracowanie zasad współpracy, oraz poznanie oczekiwań przedstawicieli oświaty w zakresie bezpieczeństwa, to główny cel spotkania.

 • Tragiczny pożar w Jankowicach

  Rybniccy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru, do którego doszło w Jankowicach przy ulicy Nowej. Na pomoc ofiarom ruszyły nie tylko służby ratownicze, ale i świadkowie. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła 62-letnia kobieta. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

 • Uroczyste ślubowanie nowych policjantów

  W środę na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 102 nowych policjantów. Wśród nich było 7 mundurowych z Rybnika. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach, do których zostali przydzieleni.

 • Rybniccy policjanci spotkali się z seniorami

  Policjanci z rybnickiej komendy wzięli udział w Jesiennej Biesiadzie Seniorów, która odbyła się w Klubie Fundacji EDF Polska. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak działają oszuści i jak nie paść ofiarą przestępstwa. Podczas spotkania asp. Angelika Strzebińczyk opowiedziała uczestniczkom spotkania czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda.

 • Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy

  Komendant Miejski Policji w Rybniku poszukuje kandydatów na stanowisko pracownika korpusu służby cywilnej. Ogłoszenie o naborze na stanowisko oraz szczegóły oferty pracy znajdziecie Państwo na stronie BIP rybnickiej komendy.

 • Moje Bezpieczne(?) Dziecko: Od stereotypu... do mowy nienawiści – konferencja w Rybniku

  Od stereotypu...do mowy nienawiści", to kolejna odsłona kampanii śląskiej policji „Moje Bezpieczne(?) Dziecko” przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis”. Wczoraj w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku odbyła się konferencja skierowana do pedagogów oraz nauczycieli z rybnickich, raciborskich, wodzisławskich, a także jastrzębskich szkół. Podczas konferencji policjanci i pracownicy "Metis" poprowadzili wykłady poświęcone zagadnieniom związanym ze zdarzeniami motywowanymi nienawiścią i uprzedzeniami oraz wynikającymi z tego konsekwencjami i zagrożeniami dla dzieci i młodzieży.