DYNIA2019

PKZ październikW ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicachinformujemy o badaniu ankietowym PKZ – Uczestnictwo w podróżach krajowych / zagranicznych – które zostanie przeprowadzone w dniach 1 – 19 października 2019 r.

aWczoraj 1.10.2019 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach uczestniczyli w festynie szkolnym „Powitanie jesieni”. Piękna pogoda pozwoliła za zabawę w plenerze. Uczniowie tańczyli, śpiewali, grali, uczestniczyli w plenerze malarskim oraz mieli okazję zwiedzić dwór oraz jego otoczenie.

Sposób na szybką reakcję
Często idąc chodnikiem, napotykamy na swej drodze samochód, którego kierowca zaparkował w taki sposób, że musimy zejść na jezdnię. Jadąc rowerem, niejednokrotnie musimy zjeżdżać ze ścieżki rowerowej, by ominąć tarasujący ją pojazd.

Liczba samochodów wciąż rośnie, a kierowcy niestety często zapominają o obowiązujących przepisach, dotyczących postoju i zatrzymania pojazdów.
Co możemy wtedy zrobić?

» Przestrzegamy przed wypalaniem traw.
(2019-06-13, dodał: Dawid Błatoń)
» Informacja dla mieszkańców.
(2019-04-25, dodał: Dawid Błatoń)
» Zbliża się termin wymiany pieców
(2019-02-06, dodał: Dawid Błatoń)
SYPNIJ KSIĄŻKĄ Z RĘKAWA
Weź udział w konkursie na najlepszy sleeveface!
Olek Krupa – nasz człowiek z Hollywood
Biblioteka zaprasza na spotkanie z aktorem, rybniczaninem, Olkiem Krupą.
Filia nr 7: jesienne zajęcia
Filia nr 7 (Chwałowice) zorganizowała jesienne zajęcia dla dzieci.
 • Policyjne działania "SMOG"

  Już jutro w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Informacje dla mieszkańców w sprawie podziału dzielnic na terenie KP Boguszowice

  Uprzejmie informujemy Państwa, iż od 01 października br. na terenie podległym pod Komisariat Policji w Boguszowicach nastąpią zmiany rejonów służbowych dzielnic. W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z nowymi rejonami na stronie rybnickiej komendy.

 • Policyjny działania "SMOG"

  Już jutro w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 • Ostatnio dość często mówi się o tym, że Sheffield minibus hire to idealne rozwiązanie na każdą okazję. Co do tego doprowadziło? Dlatego usługi transportu pasażerskiego cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdzamy!

  Usługi transportu pasażerskiego – o czym dokładnie mowa?

  Co właściwie oznaczają usługi transportu pasażerskiego? Jak możemy rozumieć tego typu usługi? Już po samej nazwie możemy wnioskować, że do czynienia mamy z firmą świadczącą odpłatnie sheffield airport transfer, ale nie tylko. Firma świadcząca tego typu usługi jest w stanie stanąć na wysokości zadania, a więc zapewnia też transfer na inne uroczystości, wydarzenia, czy wyjazdy służbowe. Aby zamówić dla siebie transport, wystarczy zadzwonić na linię rezerwacyjną lub zarezerwować podróż na stronie internetowej firmy. Decydując się na drugą opcję, będziemy potrzebować urządzenia z dostępem do Internetu. Jednak z tym raczej nie powinno być większych trudności, w końcu praktycznie każdy z nas korzysta z laptopa, czy smartfona z możliwością korzystania z Internetu. Pozostaje nam w takim razie wejść na stronę firmy, wypełnić formularz i zamówić podróz. Cały proces trwa bardzo szybko, a po jej zakończeniu, jeszcze dostaniemy na maila potwierdzenie rezerwacji.

  Usługi transportu pasażerskiego – kiedy okazują się przydatne?

  W jakich sytuacjach airport minibus sheffield okazuje się przydatny? Kiedy warto pomyśleć o usługach transportu pasażerskiego? Jak już wspomnieliśmy wcześniej, firmy świadczące tego typu usługi specjalizuje się w transferach lotniskowych. Co to właściwie może oznaczać dla klientów, którzy chcą skorzystać z usług takiej firmy? Firma może zapewnić nam jednakowo transport na lotnisko, jak i odbiór z niego niezależnie od godziny. Wszystko dlatego, że firma swoje usługi świadczy przez całą dobę i to przez 365 dni w roku, więc również w święta, czy weekendy, możemy liczyć na wsparcie ze strony wykwalifikowanej firmy transportu pasażerskiego. Co ciekawe, firma na swoim wyposażeniu ma wiele różnego typu pojazdów, więc możemy zapewnić nie tylko sobie transport, ale również naszej rodzinie lub znajomym. Największy pojazd zapewnia transport aż 16 osobom, więc to dobre rozwiązanie jednako dla indywidualnych osób, jak i zorganizowanych grup lub firm. Firma jest jednak otwarta też na oczekiwania bardziej wymagających klientów, co oznacza, że może zapewnić nam również transfer na ważne wydarzenia, imprezy, bądź po prostu pomóc nam przedostać się punktu A do B.

  Usługi transportu pasażerskiego – idealny wybór na każdą okazję czy strata pieniędzy?

  Jaka jest prawda o rotherham airport taxi? Czy faktycznie to taki dobry wybór, czy jednak strata pieniędzy? Wątpliwości są jak najbardziej zrozumiałe, bo za usługę trzeba będzie zapłacić. Jednak wystarczy przyjrzeć się bliżej usługom transportu pasażerskiego, by zrozumieć, że to bardzo dobre rozwiązanie, a w niektórych sytuacjach nawet idealne. Czy ktoś z nas jest w ogóle w stanie sobie wyobrazić nocny przylot z innego kraju i brak osoby, która by nas odebrała z lotniska? W końcu każdemu należy się odpoczynek, a zrywać kogoś w nocy, by nas odebrał, to powinna być ostateczność. I właśnie do wyboru mamy alternatywne rozwiązanie, czyli usługi transportu pasażerskiego oferowane przez profesjonalną firmę. To właśnie ona jest w stanie zapewnić nam jednakowo transfer z lotniska, jak i na nie niezależnie od godziny – czy będzie ona bardzo wczesna, czy bardzo późna. Co więcej, swoje usługi oferuje w bardzo przystępnej cenie, więc czy można sobie wyobrazić lepsze wsparcie? Raczej nie!

  Można śmiało stwierdzić, że conrad sheffield to naprawdę idealny wybór, czasami nawet jedyny możliwy. Dlatego, jeśli potrzebujemy profesjonalnego i bezpiecznego transferu, warto wiedzieć, że tego typu firmy pozostają do naszych usług. Mają bogatą flotę, mogą zapewnić transfer jednakowo jednej, dwóm, czterem, czy nawet ośmiu bądź szesnastu osobom, a dla podróżujących z dziećmi mogą nawet zapewnić potrzebne foteliki.

  Usługi transportu pasażerskiego – idealny wybór na każdą okazję

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że Policja kontroluje operatorów bezzałogowych statków powietrznych?

 • Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków

  Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą już na stałe wpisały się w nasz kalendarz. Tym razem rybnicki dzielnicowy – asp. szt. Łukasz Tymoczko spotkał się z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rybniku przy ulicy Buhla. Podczas wizyty policjant przedstawili milusińskim jak na co dzień wygląda praca policjanta. Wszystkim dzieciom stróż prawa rozdał odblaski i przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblasków po zmroku. Gościem specjalnym tych zajęć był pluszowy przyjaciel dzieci Sznupek, z którym wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • 27 września – Światowy Dzień Turystyki

  Polacy coraz częściej wybierają turystykę jako sposób spędzania wolnego czasu. Co więcej, jak wskazują statystyki, z roku na rok rośnie liczba osób decydujących się na wyjazdy zagraniczne. Z dostępnych danych wynika, że jest ich dwanaście milionów rocznie. Wędrujemy po wielu krajach i regionach, w których panuje różna sytuacja polityczna, społeczna czy zdrowotna. Niezależnie gdzie wyjeżdżamy pamiętajmy, że udany wyjazd to przede wszystkim bezpieczny wyjazd.

 • W minioną środę patrol pieszy, który pełnił służbę w dzielnicy Boguszowice, interweniował na terenie tamtejszych ogródków działkowych.

  Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od mieszkańca dzielnicy, który twierdził, że na terenie działek spalane są odpady.

  Strażnicy ujawnili 2 wykroczenia związane z termicznym przekształcaniem odpadów. Niestety legitymowani sprawcy zasłaniali się niewiedzą. Mimo, że przepis ten istnieje już od wielu lat, do niektórych mieszkańców naszego miasta informacja o zakazie jeszcze nie dotarła.
  » Kobieta zauważyła zagubioną staruszkę
  (2019-09-18, dodał: Dawid Błatoń)
  » Leżał na drodze – ściągnęli go przechodnie
  (2019-09-17, dodał: Dawid Błatoń)
  Norman Davies gościem biblioteki
  Profesor Norman Davies będzie gościem 50. Rybnickich Dni Literatury.
  Manuela Gretkowska - spotkanie autorskie
  Zapraszamy na spotkanie autorskie z Manuelą Gretkowską.
  Mariusz Szczygieł gościem Rybnickich Dni Literatury
  Zapraszamy na spotkanie z Mariuszem Szczygłem.
  Konkurs Aktywnego Czytania „Maluję i zgaduję”
  Zachęcamy dzieci w wieku 5-9 lat do udziału w Konkursie Aktywnego Czytania.