Nowe ślubne trendy – food trucki

Food trucki na wesele wydają się dosyć kontrowersyjną propozycją. Od kiedy jednak na dobre zagościły w naszej kulturze, znalazło się na nie miejsce także na weselach. Nic w tym dziwnego, w końcu są świetną ślubną atrakcją. Gdy goście zbierają się na przyjęciu i widzą kolorowe auto pełne przysmaków są zaskoczeni w ten pozytywny sposób jakiego oczekuje się od atrakcji weselnych. Jednak, pomijając kwestie mody czy food truck na wesele to dobry pomysł?

Food truck jako atrakcja na wesele

Bardzo modny ostatnimi czasu stał się catering ukryty pod nazwą food truck. Coraz częściej w miastach są organizowane zjazdy takich oto atrakcji. I jak się okazuje, tego typu festiwale cieszą się wyjątkową popularnością. Na takich zjazdach w dużych miastach zbierają się tysiące ludzi. Nic dziwnego, jest to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dodatkowo, można odpocząć od samodzielnego przyrządzania potraw.

Czy food truck na wesele to równie dobry pomysł? Dlaczego nie. Wszystko zależy od osób je organizujących. Czy są otwarte na tego typu atrakcje. Z pewnością taka atrakcja dużo lepiej sprawdzi się na weselu gdzie większość gości będzie rozumiała modę na tego typu jedzenie. Osobom konserwatywnym taka atrakcja może się nie spodobać. Wybierając więc taki typ umilenia gościom czasu warto to dogłębnie przemyśleć.

Czy food truck jest dobry dla każdego?

Z pewnością istnieją pary, dla których food truck na wesele to genialny pomysł. Nie do każdego jednak ta propozycja przemawia, bo też nie do każdego jest skierowana. Choć tak naprawdę jest wśród nich taka różnorodność, że można by się pokusić o stwierdzenie, że może jednak dla każdego. Można wybierać z bardzo szerokiej oferty. Zaczynając od fast food po dania orientalne czy kuchnie włoską. Wybór jest doprawdy ogromny. Food truck może też służyć jako budka ze słodkościami.

Czy food truck można wybrać w przypadku organizacji wesela w lokalu? To zależy od tego czy w okolicy lokalu istnieje możliwość postawienia takiego sprzętu. Co to oznacza? Chodzi o pewien plac, ogród czy skwer gdzie można postawić auto. Przyda się również stolik lub kilka stolików i krzeseł dla gości. Jest to dobry pomysł szczególnie w tych ciepłych miesiącach. Jak widać wszędzie taką atrakcję na wesele można zorganizować. Może przy weselu w plenerze jest o to nieco łatwiej, jednak i przypadku przyjęcia w lokalu można znaleźć na to sposób.

Podsumowanie

Food truck na wesele staje się coraz bardziej popularną atrakcją. Moda na taki typ cateringu przywędrowała ze Stanów Zjednoczonych, gdzie już od bardzo dawna serwowano posiłki z przyczepy. Wzięło się to z pewnością z tempa obecnego życia. Jednak rozwój takiego cateringu doprowadził do zupełnie innego wymiaru tego biznesu. Stał się niepowtarzalną atrakcją na wesele. Odznacza się oryginalnością oraz wyjątkowością. Podbił serca młodych ludzi na ulicach miast, a teraz podbija salony. I to dosłownie, ponieważ od dań fast food aż po desery można przebierać w ofercie food trucków. Czy to dobry pomysł na wesele? Bez wątpienia.

 • Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater w górach

  Ferie zimowe w pełni. W tym czasie wiele osób postanawia wypocząć w miejscowościach turystycznych. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery, gdyż takie oferty ponownie pojawiły się w sieci. Policjanci radzą, jak nie dać się oszukać.

 • W czasie wolnym zatrzymał złodzieja

  Policjant z Wydziału Kryminalnego rybnickiej komendy swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę. Stróż prawa w czasie wolnym od służby podczas zakupów w jednym z marketów na terenie Wodzisławia Śląskiego zauważył mężczyznę, który wybiegając ze sklepu, w pośpiechu trzymał w rękach jakąś walizkę. Kryminalny wsiadł do swego samochodu i ruszył w pościg za zuchwałym złodziejem. Następnie po krótkim pościgu pieszym obezwładnił i zatrzymał 34-latka, którego przekazał w ręce mundurowych z wodzisławskiej jednostki.

 • Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!

  Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego.

 • Noś odblaski – Świeć Przykładem!

  Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 • Policjanci z rybnickiej grupy "Speed" zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków

  Rybniccy policjanci ze specjalnej grupy "SPEED", zwalczającej niebezpieczne zachowania w ruchu drogowym tym razem zatrzymali kierowcę skody. Stróże prawa podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Inny był natomiast wynik badania wykonanego narkotesterem. Okazało się, że 30-latek kierował pod wpływem środków odurzających. To dopiero początek przewinień rybniczanina. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli 180 działek dilerskich marihuany...

 • Informujemy o naborze drużyn do konkursu kulinarnego oraz naborze Jury konkursu kulinarnego "Śląskie Smaki". Tegoroczna 15 edycja festiwalu „Śląskie Smaki” odbędzie się w pięknym Koszęcinie w dniu 21 czerwca (niedziela). Więcej informacji w załącznikach oraz pod linkami:

  https://www.slaskiesmaki.pl/pl-PL/Pokaz/1016823/nabor-druzyn-do-konkursu-kulinarnego

  https://www.slaskiesmaki.pl/Pokaz/1016822/nabor-do-jury-konkursu-kulinarnego

   

  ZAPYTANIE OFERTOWE Nr 1/2020

  I. Zamawiający:
  Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne 44-238 Czerwionka – Leszczyny
  ul. Przedszkolna 1 w ramach zadań Ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – opiekuńczego, realizowanych na podstawie porozumienia
  NR MEN/2017/DWKI/1636, zawartego pomiędzy Ministrem Edukacji Narodowej, a Powiatem Rybnickim

  II. Przedmiot zamówienia:
  1. Przedmiotem zamówienia są usługi psychologiczne w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od chwili wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole.
  2. Zakres obowiązków.
  Do zadań specjalisty będzie należało w szczególności:
  - przeprowadzenie diagnozy psychologicznej,
  - opracowanie indywidualnego programu dla każdego dziecka
  - prowadzenie zajęć specjalistycznych według harmonogramu,
  - przekazywanie porad i wskazówek dla rodziców do bieżącej pracy z dzieckiem.
  - bieżące dokumentowanie pracy z dzieckiem zgodnie z przyjętymi w Ośrodku wzorami,
  - dokonywanie oceny postępów dziecka i opracowywanie wskazówek do dalszej pracy,
  - sporządzanie specjalistycznych opinii.
  - przestrzeganie tajemnicy służbowej oraz obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych

  aWe wtorek 14.01.2020 r. zabytkowy budynek apteki byłego Szpitala Juliusz w Rybniku, odzyskał dawną świetność. W jego wyremontowanych wnętrzach powstały nowocześnie wyposażone sale do praktycznej nauki zawodu dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej.  Uroczystego otwarcia dokonali Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, Starosta Rybnicki Damian Mrowiec oraz Prezes Izby Rzemieślniczej w Rybniku Andrzej Korbasiewicz.
  W nowej części szkoły znajduje się 10 w pełni wyposażonych pracowni praktycznej nauki zawodów takich jak: kucharz, fryzjer, sprzedawca, murarz- tynkarz/monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych/ monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

  Lokale takie jak restauracje czy hotele mają to do siebie, że dla klientów liczy się nie tylko obsługa na wysokim poziomie ale także ładnie wyglądające wnętrze. Klienci, którzy są wymagający zwracają uwagę nawet na najmniejsze szczegóły. Jeżeli chodzi o restauracja to klienci lubią gdy jest w niej dobra atmosfera, panują ciepłe i miłe dla oka kolory, a z głośników przygrywa miła muzyka. Co do wnętrza to liczy się to by zagwarantować klientom poczucie luksusu. Dzięki dostępowi do ogromnej ilości inspiracji aranżacyjnych w internecie i dostępowi do szerokiej gamy mebli w sklepach meblowych podczas remontu lokalu ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Warto jednak wspomnieć i popularnej metodzie aranżacyjnej w lokalach restauracyjnych, mianowicie wyrobach z kamienia takich jak chociażby schody z marmuru.

  Schody marmurowe - sposób na dodanie wnętrzu klasy i szyku

  Jeżeli mamy dużą restauracje, z duża salą bankietową i hotelem to świetną opcją na ciekawą aranżację wnętrza mogą być schody wykonane z kamienia. Schody kamienne wykonuje się np.z materiałów takich jak marmur czy granit. Są to kamienie, które można zaaranżować w ciekawych odcieniach i wzorach. Piękne schody marmurowe prowadzące z sali bankietowej do części hotelowej lokalu z pewnością przyciągną uwagę klientów. Schody kamienne wyróżniają się również wysoką odpornością na uszkodzenia z racji na twardość materiału. Schody drewniane również można bardzo ładnie zaaranżować, ale to właśnie marmur kojarzy nam się z prestiżem i luksusem.

  Warto zadbać również o łazienki w restauracji

  Łazienka restauracyjna to bardzo ważne pomieszczenie. Ważna jest jej czystość, wystrój i to by ułatwić klientowi korzystanie z niej. Może w tym pomóc zamontowanie blatu łazienkowego. Taki blat kwarcowy  jest odporny na wilgoć panującą w łazience, a ponadto bardzo pięknie się prezentuje w łazience. Blat zamontowany w łazience to również ułatwienie dla klienta. Panie mogą położyć na nim torebkę by poprawić sobie makijaż nie musząc kłaść jej na ziemi czy zawieszać na klamce. Blat kamienny można dostać w bardzo dobrej cenie. 

  Parapety kamienne również odgrywają dużą rolę

  Parapet rówież odgrywa sporą role aranżacyjną. Warto zadbać o to by ładnie się prezentował, gdyż czasy chowania parapetu za firankami dawno minęły. Kamienny parapet może być wykonany z konglomeratu. Można znaleźć bardzo ciekawe wzory parapetów i ich kształty. Parapet z pięknie prezentującym się wazonem z pewnością przyciągnie uwagę klientów.

  Gdzie złożyć zamówienie na blaty, schody czy parapety wykonane z kamienia?

  W tej branży bardzo dobrze sprawdza się firma Pamir Warszawa. Mają bardzo dobre podejście do klienta, mając na uwadze jego wyczucie estetyki i stylu. W razie potrzeby oczywiście służą profesjonalną radą. Wykonują wszystkie niezbędnę wyliczenia mające na celu zabepzieczenie blaty łazienkowego lub schodów przed uszkodzeniem. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn wykonują pod wymiar wyroby takie jak kominki, schody, parapety lub blaty kamienne w dobrych cenach i z najwyższej jakości materiałów.

  Remont lokalu - jak zaaranżować wnętrze by przyciągnąć klientów

  Praca w miejscach, gdzie trzeba codziennie się zajmować transportem i układaniem towaru może być męcząca i naprawdę ciężka. Z tego powodu w większości miejsc, gdzie następują prace załadunkowo-wyładunkowe znajdziemy wózek paletowy ręczny, wspomagający pracowników. Wózek paletowy lub wózek  podnośnikowy będzie skracał czas wykonywanych czynności magazynowych oraz ułatwiał prace magazynierom, co pozytywnie odbije się na wydajności i efektywności pracowników oraz firmy. Wózków paletowych w większości firm dostarczających profesjonalny sprzęt dla magazynów czy placów budowy będziemy mieli bez liku, więc przy wyborze odpowiedniego warto wpierw szczegółowo zapoznać się z potrzebami danego magazynu i jego możliwościami. Źle wybrane wózki magazynowe będą bezużyteczne, gdyż na przykład nie zmieszczą się w danej przestrzeni.  

  Budżet

  Wpierw najłatwiej zdecydować o budżecie, jaki mamy na wybór paleciaków. Nie są one z reguły tanie, a im bardziej zaawansowane, tym także droższe. Paleciak będzie oczywiście tańszy od wózka elektrycznego, ale będzie wymagał też więcej wysiłku od osoby nim operującej. Jeżeli mamy większy budżet to warto postawić na bardziej komfortowy i funkcjonalny wózek elektryczny lub sztaplarkę.

  Parametry

  Po ustaleniu kwestii finansowych należy sprawdzić wymiary przestrzeni, w jakiej chcemy używać wózka magazynowego. Najpopularniejszymi wózkami paletowymi ręcznymi są te od długości wideł 1150 mm oraz ładowności 1000 kg. Wózek paleciak o krótkich widłach będzie odpowiedni do większości miejsc i potrzeb, a te modele o długich widłach będą z kolei najlepsze do towarów wielkogabarytowych i o niestandardowych wymiarach. Wózek musi mieć także odpowiednią do naszego pomieszczenia wysokość i szerokość, także jeśli chodzi o wysięg w przypadku podnośników nożycowych. Najczęściej paleciak ręczny będzie osiągał wysokość 20 cm, a wózki w podnośnikiem mogą sięgać nawet do 1,6 m.

  Wybór wózka magazynowego krok po kroku

  Jazda

  Niekiedy wózkiem paletowym z wagą ciężko operować i manewrować, szczególnie przy dużym obciążeniu. Dla wózków ręcznych bez wspomagania jazdy będzie istotne, by podłoże było różne i proste. Z tego powodu lepiej zainwestować w wózek ze wspomaganiem, które pomoże na powierzchniach pochyłych i w przypadku nierówności.

  Liczy się także rodzaj rolek transportowych do maszyn, które będą ułatwiały jazdę. Takie kółka do wózków platformowych mają cztery podstawowe rodzaje - gumowe, nylonowe, z vulkollanu oraz poliuretanowe. Każde z nich mają nieco inne właściwości - elastyczność, twardość, wytrzymałość na czynniki mechaniczne oraz ścieranie. Najbardziej elastyczne i najmniej przy tym wytrzymałe są kółka gumowe. Najbardziej wytrzymałe z kolei, ale najmniej elastyczne będą nylonowe kółka.

  Ciężar i zasięg

  W miejscach, w których trzeba od razu ważyć lub porcjować towar (np. budowa, przemysł piekarniczy) przyda się paleciak z wagą. Jednak warto pamiętać, że wagi do palet pokazują ciężar orientacyjnie, więc mogą być niedokładne. Dzięki takim wagom, będziemy wiedzieć, czy wózek platformowy jest w stanie udźwignąć dany załadunek. Dla cięższych i masywniejszych towarów, np. w warsztatach i mechanice, stosuje się częściej żuraw warsztatowy. Jednak jeżeli mamy zamiar transportować lekkie i mniejsze załadunki to prawdopodobnie wystarczający okaże się wózek do beczek czy wózek schodowy.

  Obwieszczenie KW

  Wysoka wilgoć, ciemność i odpowiednia temperatura – to wystarczy, aby szkodliwe drobnoustroje w postaci grzybów oraz pleśni zaatakowały nasz dom. W jaki sposób możemy pozbyć się nieproszonych gości? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych fachowców, którzy przeprowadzą dokładne odgrzybianie ścian. Jak się okazuje, jest to dosyć skomplikowany proces złożony z kilku faz. Jak dokładnie przebiega proces odgrzybiania domu lub mieszkania?

  Krok 1: Znalezienie bezpośredniego źródła problemu

  Grzyby i pleśni to tylko objaw świadczący o głębszym problemie obecnym w naszym domu. Aby te drobnoustroje się rozwinęły, potrzebna jest wilgoć, której nie powinniśmy uświadczyć w mieszkaniu. Jej przyczyny są bardzo różne: począwszy od nieszczelnej sieci wodno-kanalizacyjnej, poprzez usterkę urządzenia, niewłaściwe ocieplenie domu, aż po zalania. Pierwszym krokiem jest zatem odnalezienie przyczyny nadmiernej wilgoci. Tylko w ten sposób możliwe będzie usunięcie usterki, która doprowadziła do rozwoju szkodliwych grzybów oraz pleśni.

  Krok 2: Usuwanie usterki odpowiedzialnej za wilgoć

  W większości przypadków, natura problemu leży w kompetencjach wynajętej ekipy, która posiada szeroką wiedzę na temat hydrauliki. Fachowcy za pośrednictwem specjalistycznych metod namierzają źródło wilgoci i konsultują z klientem optymalne działanie. Zwykle wystarczą proste naprawy w obrębie sieci wodno-kanalizacyjnej lub układzie wentylacyjnym. Usunięcie usterki jest w zasadzie główną czynnością, która pozwoli uzyskać długotrwałe efekty.

  W jaki sposób pozbyć się szkodliwych pleśni i grzybów z mieszkania?

  Krok 3: Osuszane mieszkania

  Wilgoć lubi ukrywać się przed czujnym okiem domowników. Nie ukryje się natomiast przed specjalistycznymi urządzeniami pomiarowymi. Z ich pomocą, fachowcy namierzą miejsca, w których znajduje się nadmiar wilgoci, a następnie podejmą działania mające na celu wyeliminowanie problemu. Po dokładnym osuszeniu mieszkania, można przejść do zwieńczenia całej operacji.

  Krok 4: Usuwanie grzybów i pleśni

  Najczęściej wykorzystywane jest ozonowanie. To złożony proces, który polega na zastosowaniu dezynfekującego ozonu. Odbywa się to pod nieobecność domowników. Następnie, mieszkanie jest staranne wietrzone, aby pozbyć się ozonu oraz specyficznego zapachu. Masz absolutną pewność, że podjęte działania skutecznie uporały się z uciążliwymi drobnoustrojami. Sporządzana zostanie dokumentacja wszystkich prac. Ponadto, klient otrzyma informacje na temat tego, jak zapobiec ewentualnym nawrotom problemu.

  Kompleksowe odgrzybianie mieszkania przynosi satysfakcjonujący efekt

  Jak widzisz, odgrzybianie po zalaniu ścian to wbrew pozorom bardzo złożony proces, który wymaga czterofazowego działania ukierunkowanego na długotrwały efekt. Warto jednak zlecić prace doświadczonej ekipie, ponieważ tylko w ten sposób zyskujesz absolutną pewność, że szkodliwe drobnoustroje nie powrócą więcej do Twojego mieszkania. Profesjonalne odgrzybianie daje domownikom gwarancje wyższego komfortu oraz bezpieczeństwa. Jest to priorytet w procesie skutecznej walki z nadmierną wilgocią oraz jej konsekwencjami.

 • Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty

  Według stanu na dzień 31 grudnia 2019 roku w polskiej Policji służy 98 820 policjantów (o ponad 60 więcej, niż w tym samym czasie w poprzedzającym roku), a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4282 i jest mniejsza, niż w tym samym czasie w 2018 roku. Jest to zatem kolejny rok, kiedy sytuacja kadrowa w polskiej Policji wręcz się poprawia. Dodać należy, że gdyby nie ograniczenia szkoleniowe (liczba miejsc w szkołach policyjnych, możliwości kadry nauczającej i infrastruktura szkoleniowa) bylibyśmy w stanie przyjąć o wiele więcej kandydatów w 2019 roku.

 • Namierzyli złodzieja i odzyskali skradziony rower

  Czujność i dobre rozpoznanie policjantów z rybnickiej drogówki doprowadziło do zatrzymania 20-latka, który skradł rower w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Piasta. Podejrzanego o przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu. Podczas patrolowania ulic miasta stróże prawa zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży. Na widok policjantów młody rybniczanin podjął próbę ucieczki. Szybko jednak został on obezwładniony i zatrzymany. Okazało się również, że swój łup zuchwały złodziej pozostawił w pobliskim mieszkaniu.

 • Niska emisja
  Liczba kontroli posesji przeprowadzonych przez funkcjonariuszy

  od 1 stycznia 2020 r. do 14 stycznia 2020 r. : 34

  Problem czystego powietrza dotyka w większości mieszkańców wielkich aglomeracji oraz dużych miast, gdzie stare budynki są jeszcze wyposażone w piece grzewcze, mające czasy świetności już dawno za sobą. Śląsk jest miejscem specyficznym w skali całego kraju. Duża gęstość zaludnienia, łatwy i stosunkowo niedrogi, biorąc pod uwagę ceny w innych rejonach Polski opał, wciąż jest bardziej popularny od alternatywnych źródeł energii. To wszystko powoduje, że jakość powietrza zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym oraz zimowo wiosennym pozostawia wiele do życzenia.
  » Bezdomność w Rybniku. Pomagaj skutecznie.
  (2019-11-12, dodał: Dawid Błatoń)
  » Sposób na szybką reakcję
  (2019-09-27, dodał: Dawid Błatoń)
  » Przestrzegamy przed wypalaniem traw.
  (2019-06-13, dodał: Dawid Błatoń)
  » Informacja dla mieszkańców.
  (2019-04-25, dodał: Dawid Błatoń)
 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że Policja ma prawo do prewencyjnego użycia środków przymusu bezpośredniego?

 • "Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

  Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi szczególnie koncentrować się będą nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zadbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.

 • Narada roczna w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku

  Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyła się odprawa roczna. Podczas narady, młodszy inspektor Rafał Głuch, podsumował pracę podległych mu policjantów w minionym roku. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Artur Bednarek zaproszeni goście oraz rybniccy policjanci.

 • Świadkowie zareagowali, a policjanci zatrzymali...

  Dzięki właściwej reakcji świadków, policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 54-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

 • Graliśmy z WOŚP
  » Niestety kobiety nie udało się uratować
  (2019-12-03, dodał: Dawid Błatoń)
  » Minął weekend.
  (2019-12-02, dodał: Dawid Błatoń)