• Działania Bezpieczny weekend-Boże Ciało 2019

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Działania "Bezpieczny weekend-Boże Ciało" rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 6.00. Aż do poniedziałku na drogach należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli.

 • I Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

  Rozpoczyna się czas wakacyjnych urlopów. Warto więc pomyśleć i zrobić wszystko, co jest niezbędne, aby zabezpieczyć się przed przykrą niespodzianką, jaka może nas spotkać po powrocie z upragnionego wypoczynku. Niespodzianką, którą może być włamanie. Właśnie dlatego, 19 czerwca obchodzić będziemy po raz pierwszy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”.

 • Nowe hybrydy na rybnickich drogach

  Dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie 4 hybrydowych radiowozów. Samochody zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP w Katowicach. Kluczyki przekazali przedstawiciele samorządów, które dofinansowały zakup samochodów.

 • Poszukujemy sprawcy przestępstw

  Policjanci z Czerwionki-Leszczyn poszukują sprawcy przestępstw. Osoba, której wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach, jest podejrzewana o kradzież z włamaniem z samochodu oraz próbę włamań do innych pojazdów. Czytelników, którzy rozpoznają osobę, prosimy o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach – tel. (32) 439 17 10 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 997 i 112.

 • Wizyta w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

  Policjantka odwiedziła uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku. Poruszono tematy zagrożeń w internecie, agresji rówieśniczej oraz bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczestnicy mogli także zobaczyć z bliska policyjny radiowóz.

 • Zaginął Tomasz Śliwa

  Rybniccy policjanci poszukują zaginionego Tomasza Śliwa. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 17 czerwca 2019 roku około 17:00. Każdy kto ma informacje na temat jego aktualnego miejsca pobytu, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji. Można dzwonić także bezpośrednio do dyżurnego rybnickiej komendy wybierając numer 32 429 52 55.

 • Policjanci z Rybnika najlepsi na Śląsku!

  Sierżant sztabowy Wojciech Górnik i starszy sierżant Mariusz Brzezina z KMP w Rybniku, zwyciężyli w tegorocznych wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku 2019". Natomiast laureatem Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostw Policji w kategorii wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, został rybnicki przewodnik aspirant sztabowy Filip Waśniewski z psem "Ibajonem".

 • II Powiatowy Dzień Aktywizująco-Integracyjny_1Dnia 18 czerwca 2019r. w Łukowie Śląskim miał miejsce II Powiatowy Dzień Aktywizująco-Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych.

  Zebranych gości przywitała Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku, Pani Ewa Skiba, która poprosiła o zabranie głosu Starostę Powiatu Rybnickiego Pana Damiana Mrowca. Pan Starosta przedstawił rys historyczny Dworku w Łukowie Śląskim, opowiedział o przeprowadzonym w budynku remoncie, pracach przy obejściu oraz planach dalszych inwestycji.

  Swoją obecnością zaszczycił również Prezydent zaprzyjaźnionego Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera oraz poseł Marek Krząkała, którzy bez specjalnego zaproszenia a jedynie zachęceni ogłoszeniami lokalnych mediów przybyli na piknik.

  Mieszkanka Rybnika znalazła w Popielowie 8 szczeniąt
  Informację w tej sprawie dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku otrzymał w miniony piątek około godz. 8:00 rano.
  Kobieta, która zgłosiła nam to nietypowe znalezisko, znalazła psy rano, przejeżdżając obok szkoły na ul. Staffa.
  » Festiwal Ekologiczny
  (2019-05-30, dodał: Dawid Błatoń)
  » Flagi państwowe znów zmieniały właścicieli.
  (2019-05-07, dodał: Dawid Błatoń)

  Łódź gościnna dla naszych lekkoatletów_5"> <a href=Łódź gościnna dla naszych lekkoatletów_5" style="float: left;" />Z XXV Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych wróciliśmy z dwoma medalami złotymi. Potworny upał, ponad 2500 startujących, niezmordowany nasz mistrz Marian Woronin, wspaniała organizacja zawodów i doskonałe starty naszych zawodników. Klaudia Chrostek i Lena Zawadzka zdeklasowały swoje rywalki w biegach sprinterskich. Klaudia wynikiem 7,86sek. po raz drugi z rzędu była najlepsza na dystansie 60 m w roczniku 2006. Lena w grupie wiekowej dzieci 2008, wynikiem 8,31sek. zdobyła złoto oraz poprawiła rekord "czwartków". 11 miejsce Dominika Majewskiego w konkursie skoku w dal, 12 miejsce Jagody Zawalskiej w biegu na 60m, która wynikiem 9,11sek ustanowiła swój rekord życiowy, 9,09sek Karoliny Masłowskiej na tym samym dystansie(również nowa życiówka), 5 miejsce Rafała Szopniewskiego w biegu na 300m. O dużym pechu może mówić Kinga Szendzielorz, która w biegu na dystansie 60m tuż po starcie potknęła się, zdołała wygrać swoją serię. Nie wystarczyło to jednak, aby awansować dalej. Klaudia i Lena będą reprezentowały Polskę podczas XV Międzynarodowego Pucharu lekkoatletycznego na który wyjeżdżamy już we wtorek do Łowicza. W środę ostatni start przed wakacjami. Bedą nim Mistrzostwa Śląska dzieci starszych i młodszych. Wyrazy podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Rybniku za systematyczne wsparcie organizacyjne udzielane naszemu klubowi.

 • Tragedia w Gaszowicach

  W miniony weekend najprawdopodobniej doszło do zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-latek został dźgnięty nożem. W sprawie zatrzymano żonę denata.

 • Przedwakacyjna wizyta dzieci w rybnickiej komendzie

  Rybnicką komendę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 10 w Rybniku. Najmłodsi wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a także bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć pomieszczenia budynku, poznać pracę mundurowych oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie z policjantami odbyło się w związku ze zbliżającymi się wakacjami oraz w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 • Policjanci i strażacy usuwali skutki nawałnicy

  Wczorajszy dzień był niezwykle pracowity dla rybnickich policjantów i strażaków. Stało się tak za sprawą wichury, która nawiedziła miasto. W wyniku burzy i gradu uszkodzona została elewacja kamienicy w centrum miasta przy ulicy Hallera. Z budynku pospadały kawałki tynku i cegieł. W związku z zagrożeniem zablokowany został wjazd z ulicy Wodzisławskiej w Hallera przy rondzie Topolczany. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Okradł księdza

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy prowadzili postępowanie w sprawie przestępstwa kradzieży na szkodę księdza. Mężczyzna podczas mszy świętej wszedł na teren zakrystii i skradł portfel, który należał do duchowanego prowadzącego liturgię. 31-latek nie pozostał jednak bezkarny. Podczas jednej z interwencji i legitymowania prze mundurowych na terenie Wodzisławia Śląskiego mężczyzna posłużył się dowodem osobistym podszywając się pod księdza. Podejrzany usłyszał już zarzuty, przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddali się karze.

 • Nieobecność oficera prasowego - informacja dla dziennikarzy

  W związku z nieobecnością mł. asp. Bogusławy Kobeszko w dniach od 15 czerwca do 1 lipca, w sprawach wyłącznie pilnych proszę kontaktować się z podkom. Ryszardem Czepczor pod numerem telefonu 798-031-137 oraz sierż. szt. Dariuszem Jaroszewskim tel. 723-664-518 lub 32 4295210.

 • Filia nr 8: głośne czytanie w plenerze
  Filia nr 8 włączyła się w akcję XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
  Wierzbowa czytelnia na Smolnej
  Filia nr 8 (Smolna) zaprasza do czytania w plenerze.
  Wakacje z biblioteką
  Zapraszamy na wakacje „Z Nelą na tropie przygód”.