• Policyjna akcja "Prędkość" - podsumowanie

  Wczoraj na drogach powiatu rybnickiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Mundurowi mierzyli prędkość samochodów przy pomocy ręcznych mierników. Niestety, mimo wielu apeli, 49 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

 • Trwają działania „Trzeźwość”

  Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie powiatu rybnickiego policjanci wydziału ruchu drogowego, prowadzą akcję pn. „Trzeźwość”. Działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Działania potrwają do godziny 22:00.

 • Piotr Kościelny - Zwierz
 • Co to jest ALERT RCB?

  Od kilku dni na telefony komórkowe dostajemy sms-owe powiadomienia ludności ALERT RCB o bardzo silnym wietrze. Nie wszyscy jednak wiedzą co to za wiadomość, kto jest nadawcą wiadomości i jak należy się zachować, kiedy taką wiadomość otrzymamy. Poniżej wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

 • Nie strasz dziecka policjantem!

  ”Bądź grzeczny, bo zabierze Cię Pan policjant!” – zdarza Ci się tak mówić? Zastanów się, czy w ten sposób właśnie nie przyczynisz się do nieszczęścia, gdy Twoja pociecha rzeczywiście będzie potrzebowała pomocy. Mały człowiek jest inteligentny, wzbudzanie w nim strachu przed mundurem nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Uczmy nasze dzieci zasad bezpieczeństwa, zamiast wzbudzać w nich lęk.

 • Uważajmy na fałszywe SMS-y od oszustów

  Oszuści wymyślają wciąż nowe metody, by wyłudzić od nas pieniądze. Tym razem mieszkanka Rybnika otrzymała SMS-a z prośbą o pilne uregulowanie należności w kwocie 8,45 złotych firmie Tauron. Brak należności miał spowodować odłączenie energii elektrycznej. Kobieta kliknęła w podany w wiadomości link i zrobiła przelew na żądaną kwotę. W rzeczywistości z jej konta zniknęło 14 tys. złotych. W każdym przypadku, gdy chodzi o pieniądze, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Nie wchodźmy na dołączone do wiadomości linki i nie logujmy się przez nie na swoje konta bankowe.

 • a26 lutego 2020 roku w Zespole Szkół w Czerwionce-Leszczynach, odbył się turniej w piłce nożnej halowej. W rywalizacji wzięło udział 5 reprezentacji szkół: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych z Rybnika, Zespół Szkół Technicznych z Rybnika, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Ornontowic oraz dwie drużyny gospodarzy turnieju czyli Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach.

  Wystawa: „Domy bezdomne”
  Zapraszamy na wystawę fotografii Doroty Brauntsch pt. „Domy bezdomne”.
  Wystawa: „Cztery żywioły” Kornelii Popek
  Galeria Smolna zaprasza na wystawę malarstwa Kornelii Popek pt. „Cztery żywioły”.
 • Nowe numery telefonów do Policji

  Informujemy, że w związku z prowadzonymi przez KGP pracami, dotyczącymi modernizacji systemu łączności telefonicznej, zmienia się sposób wybierania numerów telefonów służb podległych MSWiA. Aby dodzwonić się do jednostek Policji, zamiast dotychczas używanych numerów kierunkowych (w województwie śląskim: strefa katowicka - 32, strefa bielska - 33 i strefa częstochowska - 34), trzeba będzie wybrać prefiks MSWiA - 47 i numer wewnętrzny danej komendy, używany do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

 • W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci z rybnickiej drogówki patrolują rejony przejść przez jezdnię, by korzystającym z nich osobom rozdać opaski odblaskowe. Mundurowi zachęcają do noszenia odblasków, apelując jednocześnie o rozwagę i rozsądek podczas spacerów. Zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, czyli również pieszym, to jedno z priorytetowych zadań Policji.

 • Działania „Prędkość”

  27 lutego 2020 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Jo Byl Ukradzion yOśrodek Kultury w Czernicy serdecznie zapraszam na pokaz filmu Adama Grzegorzka o Tragedii Górnośląskiej.  "Jo był ukradziony" - to film dokumentalny opowiadający tragiczną historię deportowanych w 1945 roku Ślązaków, represje, aresztowania, przesłuchania i zsyłki na wschód Związku Radzieckiego.

  Właściciel odebrał szczeniaka ze schroniska
  Własnie otrzymaliśmy informację, że właściciel jeszcze wczoraj odebrał psa ze schroniska. Wszystko to dzięki zaangażowaniu osoby, która zgłosiła nam wczorajszą interwencję. Jej aktywność w mediach społecznościowych, pozwoliła na odnalezienie szczeniaka przez właściciela.
  » Palił w piecu fragmentami tapczanu.
  (2020-02-23, dodał: Dawid Błatoń)
  » W piecu palił panelami
  (2020-02-18, dodał: Dawid Błatoń)
  » Minął poniedziałek.
  (2020-02-17, dodał: Dawid Błatoń)
  » Mogło dojść do tragedii
  (2020-02-04, dodał: Dawid Błatoń) Smolna

  Nowoczesne rozwiązania w kwestii rozwiązań architektonicznych znacznie różną się od tych, które były stosowane jeszcze kilka lat temu. Nowoczesność przyniosła wraz ze sobą cały bagaż nowoczesnych i nigdy wcześniej nie stosowanych rozwiązań. Dzięki temu możliwy był bardzo intensywny rozwój między innymi budownictwa, ale także branży architektonicznych, technicznych, technologicznych, oraz wszystkich tych, które mają bezpośredni wpływ na to jak wyglądają nasze wnętrza.

  Oczywiście największy wpływ na ich wygląd mamy my sami, wszak to od naszych indywidualnych gustów zależy jakie rozwiązania wybierzemy. To właśnie powoduje, że pewne rozwiązania wybieramy chętnie, zaś innych unikamy. Z tego względu można wybierać wszystkie rozwiązania, które będą najbardziej odpowiednie dla nas. Współczesny rynek jest niezwykle obszerny, dzięki czemu można odnaleźć produkty oraz materiały budowlane, które w największym stopniu pasują do naszych gustów. Ponadto należy wybierać wysokiej jakości produkty o materiały służące do wystroju oraz aranżacji wnętrz, gdyż tylko dzięki nim można będzie stworzyć niepowtarzalne wnętrza oraz nietuzinkowe rozwiązania. Aranżacja wnętrz to bardzo rozwojowa dziedzina, która w coraz większym stopniu zdobywa udziały w rynku.

  Kominki w aranżacji pomieszczeń

  Każde pomieszczenie może być znacznie bardziej  estetyczne oraz komfortowe, jeśli w jego aranżacji znajdzie się właśnie kominek. Kominki są bardzo popularne wśród nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Ponadto ich nowoczesna forma oraz wygląd sprawiają, że kominki posiadają niezwykle wielu zwolenników. Kominki mogą rzeczywiście sprawić, że pomieszczenia są ponadczasowe. Przed wiekami używano ich w pomieszczeniach, aby zapewniały one ciepło w pomieszczeniach, a także, aby dane pomieszczenie nie straciło szybko ciepła. Współcześnie kominki odgrywają zupełnie inne role. Najważniejszą rolą, jaką współcześnie odgrywają kominki jest pełnienie funkcji estetycznych. To właśnie walory estetyczne kominków sprawiają, że są one tak chętnie kupowane oraz zaaranżowane w nowoczesnych pomieszczeniach. Jeśli zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach w wystroju naszego wnętrza, wówczas należy zastosować nowoczesne technologie oraz rozwiązania, które jeszcze niegdyś nie były znane.

  Mają one zapewnić niesamowite efekty i to nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne, a także energooszczędne oraz ergonomiczne. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości kominek, który będzie nie tylko pełnił funkcje estetyczne, ale równie dobrze będzie zapewniał ciepło w naszych pomieszczeniach. Nowoczesne kominki mają zainstalowane rozwiązania, które pomagają wytwarzać stosunkowo duże ilości ciepła, przez co mogą zapewnić w naszym domu lub mieszkaniu  spore ilości ciepła. Inwestycja w kominki w wystroju wnętrz jest zatem dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Jednak kominki są również domeną klasycznych wnętrz, w których zastosowanie tego typu elementu znacznie zwiększa komfort.

  Więcej informacji

  Zobacz w informacji o kominkach, a także ciekawe elementy wyposażenia salonów i kuchni, jak na przykład https://www.szalonymax.pl/pol_n_Kuchnie-westfalki-piece-kuchenne-1370.html - dowiedz się więcej.

  Nowoczesny wystrój przestrzeni

 • MOJA KOMENDA – baza informacji o wszystkich obiektach policyjnych i danych kontaktowych dzielnicowych z terenu całego kraju

  Aplikacja Moja Komenda to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.

 • Zasnął za kierownicą

  Rybniccy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej. 45-letni kierowca fiata najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego na łuku drogi wypadł z jezdni, wpadł do rowu, a następnie uderzył w drzewa i ogrodzenie posesji. W wyniku zderzenia ranny został kierowca i 20-letni pasażer pojazdu. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 • Już 18 pieszych zginęło w 2020 roku na śląskich drogach

  Od początku 2020 roku na śląskich drogach zginęło 26 osób. Wśród nich 18 osób to piesi. Na 167 wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego aż 106 zaistniało na oznakowanych przejściach dla pieszych, gdzie zginęło 8 osób, a 103 zostały ranne. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych.

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  W tym roku kolejny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywać się będzie od 21 do 28 lutego. Każdy zainteresowany będzie mógł w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.

 • Uwaga! Zmieniają się numery telefonów do jednostek Policji w całym kraju

  Od poniedziałku 24 lutego br. zmienią się numery telefonów do Komend Policji w całym kraju. Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne.