• Śmiertelne potrącenie pieszej w Bełku

  Rybniccy śledczy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Bełku. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym marki bmw, potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. W wyniku odniesionych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu.

 • Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend” w Rybniku

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. „Bezpieczny Weekend”. Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali rybniccy policjanci, dla których był to czas intensywnej pracy. Od środy do niedzieli, na rybnickich drogach doszło do 1 wypadku oraz 44 kolizji. Policjanci zatrzymali też 4 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

 • Zakończono poszukiwania 17-letniej Nikoli

  Policjanci rybnickiej komendy zakończyli poszukiwania 17-letniej Nikoli. Po komunikatach jakie zostały opublikowane w mediach, dziewczyna sama zgłosiła się na policję.

 • Zmiany w przepisach

  4 czerwca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego „CEPIK 2.0”, co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania rozwiązań technicznych zapewniających funkcjonowanie tych modułów.

 • W rolnictwie praca trwa przez cały rok, a już niedługo sezon w pełni. 18 maja weszły w życie przepisy nakładające na rolników obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS.

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza  przedsiębiorców z regionu na  spotkanie informacyjne z cyklu „Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany”, które odbędzie się w terminie 11 czerwca 2018 r. w Hotelu Politańskim.

  Polska Izba Ekoligii zaprasza do udziału w 17. edycji Konkursu "Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2018"! Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, kierowany do przedsiębiorstw, instytucji, organizacji pozarządowych i samorządów, których działalność przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Corocznie patronat honorowy nad Konkursem obejmuje Minister Środowiska.

  dbaj o swoje przedszkoleRuszamy z ogólnopolskim konkursem skierowanym do przedszkoli publicznych i niepublicznych „Dbaj o swoje przedszkole”. Poprzez konkurs chcielibyśmy zachęcić najmłodszych do pomocy rodzicom i opiekunom w codziennych porządkach. Dzieci, które sprzątają po sobie i pomagają w tej czynności rówieśnikom, charakteryzują się większą empatią, rozumieją potrzeby innych, dzięki czemu potrafią budować silne relacje międzyludzkie. Jeżeli pozwolimy im opowiedzieć, w jaki sposób utrzymują porządek w swoim przedszkolu, zmotywujemy je do dalszej pracy. Nareszcie będą mogły pochwalić się swoimi dokonaniami!

 • Zaginęła 17-letnia Nikola

  Rybniccy policjanci poszukują zaginionej Nikoli Tkocz. Małoletnia po raz ostatni była widziana 29 maja 2018 roku. Osoby mające informacje na temat jej aktualnego miejsca pobytu proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Można dzwonić także bezpośrednio do dyżurnego rybnickiej komendy wybierając numer (32) 429 52 55.

 • Generał wręczył rozkazy personalne i listy gratulacyjne

  Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył rozkazy personalne o powołaniu i mianowaniu na stanowiska kierownicze w śląskim garnizonie policji. Dotychczasowy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku nadkom. Krzysztof Skowron, został delegowany do czasowego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Mikołowie i powierzone mu zostało pełnienie obowiązków Komendanta tej jednostki. Zastąpi go nadkom. Wiesław Dryja.

 • Policjanci zapraszają do oddawania krwi

  Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi, zaprasza Państwa do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi. We wtorek, 5 maja 2018 r. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza zaparkuje przed głównym wejściem do rybnickiej komendy. Od 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy.

 • Giełda Kolekcjonerów Policyjnych

  2 czerwca 2018 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy ul. Lompy 19 odbędzie się Giełda Kolekcjonerów Policyjnych. Giełda, w której wezmą udział m.in. przedstawiciele Hiszpanii, Niemiec, Czech i Słowacji, daje możliwość spotkania osób zainteresowanych kolekcjonowaniem emblematów i pamiątek związanych ze środowiskiem policyjnym. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 • Policja alarmuje o ostrożność nad wodą!

  Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od 1 do 31 maja br. w całej Polsce utonęły już 62 osoby, a tylko wczoraj aż 10! Policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.

 • IWe wtorek 29.05.2018 r. w Sali OKiS w Gaszowicach odbył się I Powiatowy Turniej Dawnych Śląskich Gier i Zabaw pod patronatem Starosty Rybnickiego Damian Mrowca i Wójta Gminy Gaszowice Pawła Bugdola. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gaszowicach.

  Pies zamknięty w samochodzie. Zareagował przypadkowy przechodzień.
  Do Rybnika nadciągnęła fala ciepłego powietrza. Temperatury w ciągu dnia przekraczają 30°C.

  Chcemy zatem przestrzec Państwa przed pozostawianiem kogokolwiek w samochodzie. Krótka chwila nieuwagi, może okazać się tragiczną w skutkach.

  Nie pozostawiajmy dzieci samych w samochodzie. Nawet uchylone okno nie gwarantuje płynnego przepływu powietrza w pojeździe.
  » Za nami 6 Rybnicki Festiwal Nauki
  (2018-05-28, dodał: Dawid Błatoń)
  » Wzorowa postawa mieszkańca Rybnika.
  (2018-05-12, dodał: Robert Gembalczyk) Śródmieście
  » Znów spalają odpady
  (2018-05-10, dodał: Dawid Błatoń)
  » Kierował koparką pod wpływem alkoholu
  (2018-05-09, dodał: Dawid Błatoń)