• Na zakazie z promilami

  Policjanci z rybnickiej drogówki wyeliminowali z jazdy kolejnego kierowcę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Tym razem amatorem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, który miał w organizmie ponad półtora promila. Okazało się także, że wobec mężczyzny został już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 • 88-latek potrącił dwie kobiety i uciekł

  Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Czerwionce-Leszczynach. 88-letni mężczyzna zjechał na chodnik i potrącił idące nim dwie kobiety, a następnie zderzył się z osobówką i oddalił się z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec powiatu rybnickiego został ujęty przez świadków. Poważnie ranne kobiety trafiły do szpitala.

 • Kasa udziela pomocy rolnikom poszkodowanym w wyniku wystąpienia anomalii pogodowych w ramach Programu pomocy dla rolników i producentów rolnych, którzy ponieśli szkody spowodowane wystąpieniem w 2019 r. suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

  Program został ustanowiony uchwałą Rady Ministrów nr 86/2019 z dnia 6 września 2019 r., zarejestrowany przez Komisję Europejską pod numerem SA.55378 (2019/XA) i opublikowany na stronie internetowej Komisji Europejskiej. Program obowiązuje od 24 września 2019 r. do 31 grudnia 2020 r.
  Pomoc udzielana jest na wniosek poszkodowanego rolnika zgodnie z warunkami określonymi w wyżej wymienionym programie w formie:
  - umorzenia w części lub w całości bieżących składek, których termin płatności jeszcze nie upłynął - obejmuje składki począwszy od IV kwartału 2019 r.
  - odroczenia terminu płatności składek,
  - rozłożenia należności z tytułu składek na dogodne raty,
  - zmiany dotychczasowych warunków spłaty należności z tytułu zadłużenia.

  a16 października br. w Dworze w Łukowie Śląskim odbyły się kolejne zajęcia w plenerze. Tym razem koło ekologiczne oraz koło fotograficzne ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach realizowały tam swoje zajęcia. Młodzież nie tylko ćwiczyła techniki fotografii uwieczniając "złotą polską jesień", ale także dokonywała pomiarów drzew, rozpoznania gatunków roślin znajdujących się wokół dworu oraz określanie stron świata przy pomocy kompasu.

  Spotkanie z Normanem Daviesem
  15 października rybnicka publiczność spotkała się z historykiem, prof. Normanem Daviesem.
  Wykład dra Jacka Kurka
  23 października o godz. 17:00 odbędzie się wykład dra Jacka Kurka połączony z promocją jego książki.
 • Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie!

  26-letnia Adriana Rozner to córka naszego kolegi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. W marcu tego roku Adriana uległa wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego doznała bardzo poważnych obrażeń głowy skutkujących usunięciem ponad połowy kości czaszki. Obecnie 26-latka przebywa pod opieką specjalistów w ośrodku rehabilitacji. Lekarze i rehabilitanci walczą o odzyskanie władzy w kończynach i mowy przez Adrianę. Niestety miesięczne leczenie kosztuje blisko 20 tys. złotych. Zdecydowanie przekracza to możliwości finansowe jej rodziców, którzy jednak nie poddają się i robią wszystko, aby zapewnić córce ciągłą rehabilitację. Pomóżmy Adrianie w walce o zdrowie!

 • "Po alkoholu jesteś kiepskim kierowcą..."

  "Po alkoholu jesteś kiepskim kierowcą" - to tylko jedno z haseł widoczne na plakatach oraz ulotkach, które wczoraj wręczali kierującym wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego w Czerwionce-Leszczynach. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, rybniccy policjanci włączyli się do akcji, podczas której sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierujących. Inicjatywa powstała dzięki Ogólnopolskiej Kampanii "Przeciw Pijanym kierowcom", do której przyłączyła się Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

 • Ogólnopolskie działania policyjne „TRUCK & BUS”

  17 października 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „TRUCK & BUS”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • 17 października - Światowy dzień mediacji

  Jak co roku w październiku obchodzimy Światowy Dzień Mediacji (z ang. Conflict Resolution Day). Jest to międzynarodowe święto popularyzujące pokojowe metody rozwiązywania konfliktów. W tym roku przypada ono 17 października.

 • Pijany za kółkiem dachował. Przestrzegamy przed brawurą na drodze!

  Rybniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę citroena. 47-letni kierowca osobówki z nieustalonych przyczyn wypadł z drogi, wjechał do przydrożnego rowu, uderzył w betonowy wjazd do posesji i dachował. Jak się okazało, mieszkaniec Żor miał w organizmie ponad promil alkoholu. Następnie na leżący na jezdni akumulator najechał kierujący bmw. Przestrzegamy przed brawurą na drodze i jazdą na podwójnym gazie. To śmiertelne niebezpieczeństwo!

 • aZawody wojewódzkie LDK. Dwa medale złote, kilka miejsc finałowych i rekordy życiowe, to dorobek naszych najmłodszych lekkoatletów startujących 8 października w Rudzie Śląskiej. Złoto Klaudii w biegu na 100 m z doskonałym czasem jak na koniec sezonu (12,86 sek), oraz złoto Leny na dystansie 60 m również z bardzo dobrym rezultatem (8,44 sek). 4 miejsce Jagody (60 m), 4 miejsce Dominika (100 m) z nowym rekordem życiowym 13,17 sek!

  aW dniu 08 października 2019 r. uczestnicy Warsztatu Aktywnej Integracji w Suminie wzięli udział w wycieczce do Pszczyny zorganizowanej w ramach zajęć aktywizująco-integracyjnych. W trakcie wyjazdu osoby niepełnosprawne miały okazję zapoznać się z działalnością Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

  aZ okazji Dnia Edukacji Narodowej 15.10.2019 r. Starosta Rybnicki Damian Mrowiec gościł w Starostwie Powiatowym w Rybniku nagrodzonych nauczycieli. Wśród nagrodzonych byli Anna Żarnowska, Bożena Usarek i Piotr Majdzik z Zespołu Szkół w Czerwionce – Leszczynach, Barbara Raudner i Alina Karaszewska z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce – Leszczynach oraz Katarzyna Toczyłowska z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Czerwionce – Leszczynach.

  Dla bardzo wielu osób urządzanie mieszkania to podstawa. Dlatego sprawdzają co jest modne, na co należy zwracać swoją uwagę, ale również czego unikać. Niestety, wciąż bardzo wiele osób ufa temu co pojawia się w przeróżnego rodzaju magazynach o wnętrzach, podczas gdy prawdą jest, że naprawdę ważne jest to, jak się będzie później z tego korzystało.

  Praktyczne wnętrza

  Ufaj sobie

  Co z tego, że dane meble bardzo ładnie się prezentują, skoro są zupełnie niepraktyczne? Warto pomyśleć nad tym, jak duże posiadamy przestrzenie, ale również w jaki właściwie sposób będziemy chcieli je zagospodarować. Dzięki temu można będzie samodzielnie przekonać się o tym, że mimo wszystko na każdą przestrzeń coś uda się znaleźć. Wiadomo, że SigmaConstruction.UK to profesjonaliści, którzy pomimo wiedzy i doświadczenia, dalej się rozwijają. Dzięki temu można będzie zobaczyć, że od nich samych naprawdę bardzo wiele będzie zależało. Praktyczne rozwiązania do wnętrz wcale nie muszą oznaczać, że nie będą się one fajnie prezentowały. Można połączyć jedno z drugim, jednak wiele będzie zależało od nas samych. Od pewnego czasu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania promowane przez gazety. Jednocześnie należy wiedzieć, że construction companies in london uk oferują naprawdę skuteczną pomoc, a co za tym idzie również będą w stanie zrealizować to zadanie. Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje własne wyobrażenia dotyczące tego, jak ma wyglądać jego mieszkanie. Warto zgłosić się mimo wszystko do fachowców, ponieważ to oni będą mogli doradzić, jak i również ocenią poszczególne opcje. Jeśli na coś chcemy się zdecydować należy popatrzeć na to od strony praktycznej. Dzięki temu w późniejszym czasie mieszkanie będzie maksymalnie wygodne. Wiadomo, że london building company to opcja, która dla każdego i bez względu na wszystko będzie miała szansę się sprawdzić. Profesjonaliści oceniają każdy z pomysłów, ale również bardzo często pokazują, w jaki sposób można będzie wprowadzić je w życie. Należy zaufać sobie, ale jednak zainteresować się tym, jak wiele korzyści dają poszczególne opcje.

  Nowocześnie i stylowo

  Połączenie jednego i drugiego początkowo będzie mogło wydawać się trudne. Jednocześnie należy wiedzieć, że to my sami decydujemy o tym, jakie wnętrza będą nas otaczały. Śmiało można więc już dziś zobaczyć, że mimo wszystko london builder wiedzą co robią. Dlatego można im zaufać, a stworzą niesamowicie interesujące projekty, z których właściwie każdy będzie w pełni usatysfakcjonowany. Bardzo często potrzeba niewiele, by wejść w posiadanie takiego typu opcji. Nowoczesne wnętrza mogą być maksymalnie praktyczne, warunkiem jest odpowiednie podejście do ich projektowania i następnie do zakupu wszystkiego. Podejście ludzie mają przeróżne. Jednak to, w jaki sposób zostanie zrealizowany dany plan może mieć kluczowe znaczenie jeśli chodzi o późniejsze użytkowanie danej przestrzeni. Warto pamiętać o tym, jak wiele korzyści będzie mogło to mieć dla właściwie każdego.

  „Nocny Marek (Hłasko)”
  Zapraszamy na Noc Bibliotek 2019.
  Wystawa akwareli: „Nasza Azja”
  Biblioteka zaprasza na wystawę akwarelistów.
  Hłasko, Gretkowska, Krupa, czyli NOC BIBLIOTEK
  11 października w rybnickiej bibliotece odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Nocny Marek (Hłasko)”.
  Marek Hłasko - Antynomie
  Zapraszamy na wystawę literacką poświęconą Markowi Hłasce.