Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

W internecie nie ma problemu ze znalezieniem atrakcyjnych ofert przedstawiających dom lub mieszkanie na sprzedaż. Wiele jednak z tych ofert może przez wiele miesięcy nie znaleźć żadnego kupca. Pośrednią przyczyną może być kryzys, zmieniające się dynamicznie ceny i zmniejszone zapotrzebowanie na konkretnego rodzaju nieruchomości. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z ofert firm, które gwarantują skup nieruchomości Rybnik i to niezależnie od stanu obiektu. Co warto wiedzieć w kontekście tego typu ofert?

Jakiego typu nieruchomości można szybko sprzedać?

Tego typu oferta jest szczególnie korzystna dla osób posiadających mieszkanie lub dom, które nie da się sprzedać w pełnej wartości ze względu na istotne wady, które mogą wymagać remontu. To samo dotyczy sytuacji w której dom jest w stanie surowym, bez mediów, drogi dojazdowej i innych niedogodności, które powodują, że zamieszkanie w takim miejscu należałoby odłożyć w czasie. Może się wydawać, że nie jest to duży problem dla właściciela. W końcu wystarczy wyłożyć odpowiednią kwotę pieniędzy i przeprowadzić remont, zbudować drogę dojazdową lub dokończyć budowę. Nie jest to jednak wcale takie proste. Wielu właścicieli tego typu obiektów nie stać na inwestycję w dom, mają w planach wyjazd za granicę lub potrzebują natychmiastowo gotówki, aby spłacić zobowiązania i kredyty. Jak łatwo się więc domyślić zależy im na tym, aby szybko i w miarę atrakcyjnej cenie sprzedać nieruchomość i otrzymać gotówkę bez konieczności oczekiwania na pojawienie się kupca za miesiąc lub dwa.

Szybka transakcja sprzedaży

Tutaj dochodzimy do kolejnej zalety tego rozwiązania. Sprzedając mieszkanie lub dom firmie zajmującej się skupem nieruchomości możemy liczyć na to, że dostarczając odpowiednie dokumenty będą w stanie bardzo szybko przygotować wycenę. Początkowa wycena dość często bazuje na zdjęciach i kalkulacji na podstawie wartości podobnych mieszkań i domów w okolicy, niekiedy nawet bez konieczności oglądania sprzedawanego obiektu od środka. Można już wtedy oszacować czy warto sprzedać nieruchomość właśnie w ten sposób, właściciel nie jest zobowiązany do podpisywania umowy, która nie będzie mu cenowo lub warunkami odpowiadać. Jeśli właściciel nie ma żadnych zastrzeżeń i odpowiada mu proponowana wycena i umowa to kolejnym krokiem jest spotkanie u notariusza, najczęściej blisko miejsca zamieszkania sprzedającego. Po podpisaniu aktu notarialnego sprzedający otrzymuje pieniądze przelewem lub gotówką, w zależności od własnych preferencji.