Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

iPhone – krótki poradnik dla początkujących

Zakup pierwszego w życiu iPhone’a to nie lada wydarzenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę prestiż marki Apple, która od wielu lat utrzymuje niezwykle wysoki poziom zaawansowania technologicznego. Jednak iPhone’y dla swoich właścicieli są czymś więcej niż tylko zwykłymi smartfonami – możliwości, jakie daje sprzęt z systemem iOS pozytywnie zaskakuje nawet największych miłośników Androidów. Czym zatem iPhone wyróżnia się na tle konkurencji i jak przygotować się do jego użytkowania?

iPhone dla początkujących: synchronizacja z innymi urządzeniami Apple

Ogromną zaletą autorskich systemów operacyjnych przeznaczonych dla urządzeń Apple: iPhone, iPad czy MacBook jest automatyczna i bezproblemowa synchronizacja danych przechowywanych na sprzęcie Apple. Jest to zasługa ujednoliconych i dobrze współpracujących ze sobą software’ów iOS, iPad OS czy MacOS, a także szeregu innych usług dostępnych zarówno na iPhone’y, jak i inne urządzenia Apple. Zintegrowaniu podlegają najpopularniejsze aplikacje z systemem OS takie jak iMessage, FaceTime czy iTunes, a wszystko dzięki obecności konta Apple ID.

iPhone dla początkujących: wysoka wydajność

Użytkownikom smartfonów coraz rzadziej zależy na nowoczesnym designie, a częściej przywiązują większą wagę do parametrów technicznych urządzenia i specyfiki użytkowania. Iphone’y jako telefony z najwyższej półki mogą pochwalić się ponadprzeciętną wydajnością nawet przy stosunkowo małej pojemności pamięci RAM. Smartfony Apple najczęściej wyposażone są w wysokowydajne procesory, co pozwala zachować płynność w działaniu urządzenia przez długie lata.

iPhone dla początkujących: App Store

Większość kupujących iPhone’a ma za sobą przygodę z urządzeniami obsługującymi system operacyjny Android oraz najpopularniejszymi aplikacjami dostępnymi w usłudze Google Play. Firma Apple zadbała jednak o swoich Klientów swój odpowiednik, czyli App Store. W sklepie z aplikacjami dedykowanymi urządzeniom z iOS czy iPad OS można znaleźć niemal wszystkie programy, których używaliśmy w smartfonie z Androidem. Co więcej, App Store to również masa ich autorskich aplikacji, które ułatwiają codzienne użytkowanie iPhone’a.

iPhone dla początkujących: usługi serwisowe

Apple jako na mocy prawa konsumenckiego oferuje okres rocznej gwarancji na swoje urządzenia, dlatego też w przypadku awarii z przyczyn niezależnych od nas możemy oddać wadliwego iPhone’a do Autoryzowanego Serwisu Apple. Warto jednak pamiętać, że umowa gwarancyjna nie obejmuje usterek wynikających ze zużywania się poszczególnych elementów smartfona czy też jego mechanicznego uszkodzenia, a usługi wykonane zostaną z naliczeniem odpowiednich opłat, które do najtańszych nie należą.

Świetną alternatywą, po którą sięga coraz więcej użytkowników urządzeń Apple są usługi iPhone serwis dostępne na terenie całej Polski. Profesjonalne punkty pomocy technicznej Apple zasila wykwalifikowana kadra pracownicza specjalizująca się w serwisowaniu sprzętów Apple.. Jeden ze sprawdzonych nieutoryzowanych serwisów iPhone można znaleźć w Warszawie, i co ważne, oferuje on usługę door-to-door, czyli możliwość przekazania urządzenia do pogwarancyjnej naprawy bez wychodzenia z domu.