Noc Bibliotek "RzeczpospoCZYTA"
Zapraszamy na krótką relację z Nocy Bibliotek.
Mundur na rowerze
To wyjątkowa rowerowa sztafeta charytatywna, mająca na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację funkcjonariuszy poszkodowanych w trakcie akcji.
Sztafeta wyruszyła 22 maja z Białegostoku, a 30 czerwca dotrze do Łodzi.
Przez Rybnik uczestnicy będą przejeżdżali w najbliższy poniedziałek. My też włączamy się do akcji.
» Za nami 6 Rybnicki Festiwal Nauki
(2018-05-28, dodał: Dawid Błatoń)
» Wzorowa postawa mieszkańca Rybnika.
(2018-05-12, dodał: Robert Gembalczyk) Śródmieście

W 1007 czerwca 2018 r. w Jankowicach odbyły się V Rybnickie Zawody Sportowo Obronne w "100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości". Zawodnicy współzawodniczyli w trzech kategoriach szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, klasy mundurowe z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Rybniku. W ramach Zawodów przygotowano dziewięć konkurencji: test sprawnościowy, test wiedzy, bieg terenowy na orientację, pierwsza pomoc przedmedyczna, strzelanie, zakładanie sprzętu prewencji policji typu PZ na czas, rzut granatem, prezentacja multimedialna „W drodze do Niepodległej” oraz zakładanie odzieży zabezpieczającej przez skażeniem.

Spotkania z książeczką
Filia nr 4 zaprasza na zajęcia animacyjne dla najmłodszych w każdy drugi czwartek miesiąca.
DKK: 20 czerwca "Msza żałobna" Arne Dahl
Zapraszamy na ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

a30 maja uczniowie z 9 szkół podstawowych z terenu naszej gminy wzięli udział w pierwszych igrzyskach lekkoatletycznych klas I -III, czyli roczników 2010, 2009, 2008.

jubilatkaDnia 06.06.2018 swoje 105 urodziny obchodziła Szanowna Jubilatka Anna Gawłowska z Czerwionki – Leszczyn. Z tej okazji życzenia urodzinowe złożył osobiście w imieniu Starosty Damiana Mrowca Wicestarosta Rybnicki Marek Profaska i Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz.

 • Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem

  Blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie miał 50-latek kierujący mercedesem, który został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego rybnickiej komendy. W czasie kontroli drogowej okazało się, że mieszkaniec Rybnika ma również czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

 • Strażnicy wylegitymowali 25 osób spożywających alkohol.
  Mimo, że zima dawno odeszła, a temperatury osiągnęły już w tym roku 30°C, wciąż otrzymujemy od mieszkańców naszego miasta zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych.

  Różnica jednak polega na tym, że zimą zgłoszenia te dotyczyły przebywających osób na klatkach schodowych oraz w pustostanach, a latem zgłoszenia, które przyjmujemy, dotyczą takich miejsc, jak: parki czy skwery.

  Tylko wczoraj odebraliśmy 10 zgłoszeń dotyczących osób bezdomnych, które swoim zachowaniem wzbudziły niepokój przypadkowych przechodniów.
  » Za nami 6 Rybnicki Festiwal Nauki
  (2018-05-28, dodał: Dawid Błatoń)
  » Wzorowa postawa mieszkańca Rybnika.
  (2018-05-12, dodał: Robert Gembalczyk) Śródmieście
  » Znów spalają odpady
  (2018-05-10, dodał: Dawid Błatoń)

  podsumowaniePowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku informuje, iż w ramach Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018 – 2020 dnia 05 czerwca 2018 roku w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce - Leszczynach zorganizowało konferencję edukacyjną „Jedno życie wiele wyborów”.

  Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
  Zapraszamy do Filii nr 4 codziennie o 10:30 do 8 czerwca!
  Biblioteka zaprasza na wykład Jacka Kurka
  13 czerwca o godz.: 17:00 odbędzie się wykład pt.: "Kwiaty we włosach, czyli Ślązak w San Francisco”.
  "Portugalia"- wystawa malarstwa Brygidy Przybyły
  Wystawę można oglądać w Filii nr 4 do końca sierpnia.
 • Policjanci rybnickiej komendy oddali krew

  Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach. Dlatego podczas wczorajszej zbiórki krwi, wśród honorowych dawców nie zabrakło policjantów rybnickiej komendy.

 • Pokaz filmu "Tarapaty"
  Zapraszamy dzieci o godzinie 19:00 na pokaz filmu podczas trwania NOCY BIBLIOTEK 2 czerwca.
 • Rybniccy mundurowi na festynie z okazji Dnia Dziecka

  Policjanci z rybnickiej komendy aktywnie włączyli się w obchody Dnia Dziecka zorganizowane przez Fundację PGE Energia Ciepła. Dzieci mogły m.in. zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Milusińskim w dniu ich święta towarzyszył Sznupek – maskotka śląskiej policji.