• Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że nastąpiły zmiany w przyjmowaniu zgłoszeń z numeru alarmowego?

 • Zatrzymany za uprawę i posiadanie narkotyków

  Rybniccy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Rybnika, który uprawiał i wytwarzał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad kilogram suszu konopi. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i za nielegalną uprawę konopi grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 • Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

 • Przestrzegamy przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych

  Komenda Główna Policji i Polski Standard Płatności ostrzegają przed wyłudzaniem pieniędzy przez osoby podszywające się pod znajomych w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.

 • Rybnicki policjant wyróżniony za szczególne osiągnięcia w służbie

  Dzisiaj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się narada kierownictwa śląskiego garnizonu policji. Rozkazy i nagrody wręczył mundurowym Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Rozkazem Komendanta Głównego Policji wyróżniony został zastępca dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KMP w Rybniku asp. Piotr Kopiec, za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz obezwładnienie napastnika, który 23 września 2019 roku dopuścił się napaści z użyciem noża na pracownika Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

 • aW sobotę i niedzielę 5 i 6. 10.2019 r. w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach mieliśmy okazję podziwiać ptaki egzotyczne. W wystawie pierwszego dnia wziął udział Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, natomiast Wicestarosta Marek Profaska w imieniu Starosty Damiana Mrowca wręczył puchary zwycięzcom. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: kanarki, drobna egzotyka i papugi.

 • Grzybiarze – apel o rozwagę

  Niemal każdego dnia przyjmowane są zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę przeceniając swój zmysł orientacji w terenie. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz na czym polega tzw. oszustwo nigeryjskie?

 • Policja po raz kolejny na pierwszym miejscu spośród wszystkich ocenianych instytucji

  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja po raz kolejny jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i pracę policjantów oraz pracowników polskiej Policji - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 • „Świeć Przykładem – Noś Odblaski!”

  Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 • Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”

  9 października 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Pijany nie zauważył czerwonego światła

  Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali 64-latka, który spowodował kolizję drogową, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kierujący oplem jechał całą szerokością jezdni, co zauważył jadący za nim mieszkaniec powiatu rybnickiego, który zadzwonił pod numer alarmowy. Chwilę po zgłoszeniu kierujący osobówką najechał na tył poprzedzającego go pojazdu, którego kierujący zatrzymał się na czerwonym świetle. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 • Informujemy  o możliwości uczestnictwa w warsztatach ,,Świat otwarty dla niewidomych. Warsztaty z zakresu dostępności przestrzeni i informacji dla niewidomych oraz ich otoczenia”. Szczegóły w załączniku. 

  Załączniki:
  Pobierz plik (Świat otwarty dla Niewidomych.pdf)Świat otwarty dla Niewidomych.pdf[ ]202 kB
  Budżet obywatelski - wkrótce głosowanie!
  Głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego trwać będzie od 21 października br. (poniedziałek) do 25 października br. (piątek).
  Wszyscy mieszkańcy Rybnika będę mogli głosować oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania.
  » Znakowanie rowerów
  (2019-09-30, dodał: Dawid Błatoń)
  » Przetwarzanie Danych Osobowych
  (2019-07-16, dodał: Robert Gembalczyk)

  image005Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną, po raz siódmy organizują w dniach 22-24 listopada 2019 r. edycję akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” . Po raz pierwszy w historii akcja ta będzie prowadzona równolegle poza Polską i obejmie swoim zasięgiem takie kraje jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja, Norwegia czy Szwecja. Jest to zatem doskonała okazja do promocji Polski wśród turystów nie tylko krajowych ale również i zagranicznych.

   

  Krzysztof Pławecki dzieciom
  Debiutujący autor pochodzący z Radlina spotkał się z dziećmi.
  Zwycięzcy konkursu
  Znamy zwycięzców konkurs na najlepszy sleeveface „Sypnij książką z rękawa”.

  qW piątek 4 października uczniowie klasy IV b ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Janusza Korczaka w Rybniku odwiedzili Starostwo Powiatowe. Gościł ich Wicestarosta Marek Profaska, który dołączył do IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zdając pomyślnie przygotowany przez uczniów egzamin i uzyskując tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. 

  Juliusz: spotkanie z Kapitułą i Nominowanymi
  Zapraszamy na spotkanie z członkami Kapituły i Nominowanymi do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”.

  W imieniu całego zespołu Runmageddon pragniemy zaprosić Państwa do ponownego udziału w III Mistrzostwach Polski Samorządowców w Biegach Przeszkodowych by Runmageddon. Dedykowana dla Państwa seria w formule REKRUT (6 km i 30 przeszkód) zaplanowana jest na godzinę 11:45 w dniu 19 października 2019 r., podczas Finału Ligi Runmageddonu na Stadionie Wrocław. Przygotowaliśmy dla Państwa bezpłatny pakiet startowy, w którym znajdą się m.in.:

  - koszulka techniczna z logo Runmageddon od Pitbull West Coast
  - napój izotoniczny
  - elektroniczny pomiar czasu
  - profesjonalna opieka medyczna
  - gadżety od sponsorów, zniżki na produkty i usługi partnerów
  - zapraszamy do podjęcia wyzwania z Runmageddonem. Na zapisy czekamy do 10 października 2019 r.

  Zapisy przyjmujemy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bardzo prosimy o przesyłanie zgłoszeń z adresu służbowego.

  Po otrzymaniu wiadomości, prześlemy bezpłatne kody startowe.