• Rybniccy policjanci zatrzymali złodziei ciężarówki

  Kradzież samochodu ciężarowego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i czynny zakaz prowadzenia pojazdów ma na swoim koncie zatrzymany przez policjantów 25-letni mężczyzna. Rybniczanin na widok mundurowych porzucił samochód na przystanku autobusowym i uciekał pieszo. Szybko jednak został obezwładniony przez stróżów prawa i doprowadzony do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali również jego wspólnika, który także odpowie za kradzież samochodu o wartości blisko 130 tys. złotych.

 • Przyłącz się do dyskusji o naszym wspólnym bezpieczeństwie

  Wśród najczęstszych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych w dalszym ciągu w czołówce znajduje się przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Jakie kary skutecznie zmuszą kierowców do przestrzegania tych przepisów? Zachęcamy do udziału w sondażu, dotyczącym propozycji zmian w przepisach o ruchu drogowym.

 • Nie dostosował prędkości i uderzył w latarnię

  Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj wieczorem w Rybniku na ulicy Prostej. Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

 • Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202).

 • badaniaInformujemy  o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach Badania będa przeprowadzane w zakresie: „Badanie pogłowia bydła, owiec, drobiu oraz produkcji zwierzęcej” i „Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego” przeprowadzanych w dniach od 1-23 grudnia 2019 r.

  Coraz częściej oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ostatnim czasie do takiej sytuacji doszło także w naszym województwie, w mieście Rydułtowy. Oszust, podał się za pracownika ZUS, który został wpuszczony do mieszkania pod pretekstem wypłaty świadczenia. Musimy pamiętać, że Zakład nie wysyła swoich pracowników do domów klientów i nie organizuje spotkań w ich domach.

 • Policjanci rybnickiej komendy oddali krew

  Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach. Od rana pod Komendą Miejską Policji w Rybniku stał zaparkowany ambulans krwiodawstwa. Dlatego podczas wczorajszej zbiórki krwi, wśród honorowych dawców nie zabrakło policjantów rybnickiej komendy, pracowników komendy oraz mieszkańców Rybnika. Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

 • Szkolenie „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni” tym razem w Niedobczycach

  Tym razem Wydział Prewencji KWP w Katowicach, we współpracy z ekspertami ds. bezpieczeństwa portalu Allegro.pl oraz rybnicką komendą zorganizowali szkolenie w ramach wojewódzkich działań pn. „Dej pozór na zagrożenia w cyberprzestrzeni” dla młodzieży z Rybnika. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury Niedobczyce. Wydarzenie odbyło się w ramach ogólnokrajowego programu „Bezpieczne Zakupy w sieci”. Swoim patronatem objął go Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 • Znów ta prędkość!!!

  Policjanci ruchu drogowego pracując, cały czas mają styczność z kierującymi, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością. Tylko wczoraj dwóch kierujących straciło prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole na drogach i apelują do kierowców o rozsądek! Pamiętajmy, lepiej dojechać później, ale bezpiecznie.

 • FE POWER poziom pl 1 rgbStowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna (www.deltapartner.pl) oraz Centrum fur Innovation und Technologie GmbH (www.cit-wfg.de) realizują projekt unijny pt. Silesia-Brandenburg dual education in innovation. Projekt skierowany jest dla instruktorów praktycznej nauki zawodu z województwa śląskiego

  Nagroda Anody plakatMają mądrość pomagania. Pokazują, co dziś znaczą pojęcia: zaangażowanie społeczne, pomoc słabszym, poświęcenie i braterstwo. Ludzie wyjątkowi, współcześni bohaterowie – którzy są wśród nas i obok nas. Do 16 grudnia każdy może zgłosić kandydata do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. To honorowe wyróżnienie zostało ustanowione osiem lat temu przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Nagroda upamiętnia postać Jana Rodowicza „Anody” – legendarnego żołnierza Batalionu „Zośka”, uczestnika akcji pod Arsenałem, kawalera Orderu Virtuti Militari, a przede wszystkim wspaniałego i oddanego kolegi. Dzięki temu wyróżnieniu pielęgnowana jest pamięć o wydarzeniach z 1944 roku oraz promowane są wartości wpisane w etos Powstańców Warszawskich, takie jak wolność, odpowiedzialność, koleżeństwo, honor, pomoc potrzebującym, altruizm, męstwo.

  Niestety kobiety nie udało się uratować
  Patrol straży miejskiej zauważył na płycie rynku leżącą kobietę. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy również przy użyciu defibrylatora AED, znajdującego się w radiowozie.

  Dyżurny straży miejskiej o zaistniałym zdarzeniu powiadomił pogotowie ratunkowe. Okazało się jednak, że dyspozytor przyjął już takie zgłoszenie prawdopodobnie przez osobę, która była świadkiem zdarzenia.
  » Minął weekend.
  (2019-12-02, dodał: Dawid Błatoń)
  » Osoba bezdomna odmówiła przyjęcia pomocy.
  (2019-11-26, dodał: Dawid Błatoń)
  Święto misia w Chwałowicach
  Filia nr 7 (Chwałowice) zorganizowała spotkania z maluchami.
  Krasnoludki w Niedobczycach
  Na piąte zajęcia „Bajkowego czytania” do biblioteki przybyły krasnoludki.
 • Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem biegaczy

  W niedzielę na ulicach Rybnika, odbył się "XV Bieg Barbórkowy". Policjanci ruchu drogowego zabezpieczali trasę, w obrębie której poruszali się uczestnicy tego sportowego wydarzenia. Mundurowi troszcząc się o prawidłowy przebieg imprezy kontrolowali ład i porządek publiczny oraz dbali o zapewnienie bezpieczeństwa sympatykom i uczestnikom zabawy.

 • Policyjne działania "NURD"

  4 grudnia w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że Koń trojański jest bardzo niebezpieczny?

 • Publikujemy wizerunek w sprawie kradzieży

  Rybniccy śledczy prowadzą czynności w sprawie kradzieży kosmetyków z marketu drogeryjnego na terenie Rybnika. Kobieta, której wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach, jest podejrzewana o kradzież. Prosimy o przekazywanie informacji w tej sprawie.

 • zToruń, 30.11.2019r.
  Dominik Majewski srebrnym medalistą Ogólnopolskich halowych zawodów LDK. W dniu wczorajszym w przepięknej hali Arena w Toruniu DOMINIK MAJEWSKI w finale biegu na dystansie 60 zdobył srebrny medal, ustanawiając rewelacyjny rekord życiowy 8,00sek!. Poprzedni rezultat poprawił o 0,39sek!. Miejsce Domnika to najlepszy wynik, jaki osiągnęła reprezentacja Śląska podczas tych zawodów. Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasowała się Klaudia Chrostek, która startowała z rocznikiem 2005. Do brązowego medalu zabrakło 0,04sek.Klaudia wystartowała po dłuższej przerwie spowodowanej drobnym urazem. Nasza najmłodsza sprinterka, Lena Zawadzka (2009) zajęła IX miejsce w biegu na dystansie 60m. Zabrakło jej 0,01sek, aby awansować do biegu finałowego. Dla przypomnienia Lena rywalizowała z zawodniczkami z rocznika 2007.

  O traumie rzeczowo
  29 listopada w bibliotece odbył się wykład na temat stresu i traumy.
  Finał konkursu aktywnego czytania
  „Maluję i zgaduję” – tak brzmiał temat tegorocznego konkursu czytelniczego.