• Nie trać czujności, pozwól służbom zdążyć z pomocą!

  Prognozy na najbliższych kilka dni wskazują, że temperatura najprawdopodobniej ulegnie obniżeniu. Gdyby jednak się nie sprawdziły, nie powinno się zmieniać nasze nastawienie do osób potrzebujących. Zima jest zawsze niebezpieczna, szczególnie dla osób bezdomnych i nietrzeźwych. Dlatego apelujemy o zwracanie uwagi na wszystkich narażonych na wychłodzenie i każdorazowe informowanie służb!

 • Kierowca pod wpływem narkotyków, a pasażer poszukiwany

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego mitsubishi. Stróże prawa podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Inny był natomiast wynik badania wykonanego narkotesterem. Okazało się, że 26-latek kierował pod wpływem środków odurzających. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że jeden z pasażerów samochodu jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary.

 • OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICYJNE „SMOG”

  12 grudnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą kolejne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „SMOG”. Funkcjonariusze będą również reagowali na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione przez uczestników ruchu drogowego.

 • Licealiści z Rybnika wzięli udział w projekcie "Przeciw mowie nienawiści"

  Rybniccy policjanci, wspólnie z nauczycielami oraz uczniami I i II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku, wzięli udział w projekcie, którego głównym celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz przemocy wśród młodzieży. „Przeciw mowie nienawiści", to projekt profilaktyczny realizowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu, którego partnerem jest Centrum Żydowskie w Oświęcimiu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

 • PL

 • Aresztowany za przemyt i posiadanie znacznych ilości narkotyków

  Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Rybniku tymczasowo aresztował 35-latka podejrzanego o przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli u zatrzymanego blisko 800 działek dilerskich marihuany oraz 96 tabletek ekstazy. Mieszkańcowi Żor grozi teraz nawet do 10 lat więzienia.

 • Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

  Podczas działań "Alkohol i narkotyki" policjanci z rybnickiej drogówki skontrolowali ponad 3,5 tys. kierujących pojazdami i wyeliminowali z dalszej jazdy 5 amatorów jazdy pod wpływem alkoholu i kierowcę pod wpływem środków odurzających. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 • zAby tradycji stało się zadość skaciorze spotykają się na Mikołajkowym Turnieju Skata w Lyskach. Tak tez w poniedziałek 9 grudnia przy walce fair play odbył się świąteczny turniej Puchar prezesa LKS Lyski zdobył Armatys Józef z TKKF SKAT Racibórz. Drugi był Broża Rudolf z LKS Górki Śląskie, a trzeci Granieczny Zygmunt również z LKS Górki Śląskie. Nagrody zostały ufundowane przez Starostę Rybickiego Damian Mrowca. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych turniejach.

  Święta z krecikiem w filii nr 4
  5 grudnia w filii nr 4 (Paruszowiec) odbyły się „Święta z krecikiem”.
 • Działania kontrolo - prewencyjne "Alkohol i narkotyki"

  Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”. Będą ukierunkowane na przeprowadzenie kontroli jak największej liczby kierujących pojazdami i eliminowanie z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu. Policjanci będą również zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Potrącenie pieszych w Chwałowicach. Apelujemy o ostrożność!

  Dzisiaj na ulicy Śląskiej doszło do potrącenia dwóch starszych osób. Poszkodowani przechodzili przez jednię poza przejściem dla pieszych. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Apelujemy do uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność na drodze. Niestety jesienno-zimowa pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu. Padający deszcz, śnieg, mgła i szybko zapadający zmrok sprawiają, że kierowcy znacznie później dostrzegają pieszych i rowerzystów. Nośmy odblaski! One mogą uratować nam życie!

 • Odwołane dyżury komórek doboru w dniach 19.12 br. oraz 2.01.2020 roku

  Informujemy, że w dniach 19.12.2019 roku oraz 2.01.2020 roku popołudniowe dyżury do godz 18.00 pełnione przez komórki kadrowe i doboru zostają odwołane. Pozostałe dyżury popołudniowe będą pełnione zgodnie z harmonogramem.

 • Rybnicka grupa SPEED dyscyplinuje kierowców

  Nieodpowiedzialnych zachowań na naszych drogach nie brakuje. Tym razem 31-letni kierujący audi jechał bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających. Mieszkaniec Rybnika został namierzony przez grupę speed, kiedy pędził w obszarze zabudowanym 80 km/h. Mężczyźnie pobrano krew do badań, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

 • Poszukiwany z publikacji sam zgłosił się na Policję

  Mężczyzna, poszukiwany w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, rozpoznał się na zdjęciach z monitoringu i sam przyszedł do rybnickiej komendy.. Ustalono również tożsamość kobiety, która wtedy z nim była. Dziękujemy wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek podejrzanych w środkach masowego przekazu.

 • MikoDnia 6 grudnia do Warsztatów Aktywnej Integracji w Suminie zawitał Święty Mikołaj. Uczestnicy warsztatów otrzymali prezenty od Mikołaja, przygotowali również własnoręcznie wykonane upominki dla swoich najbliższych, którzy również uczestniczyli w spotkaniu.

  Stworzymy choinki z papieru
  Zapraszamy na świąteczne warsztaty dekoracyjne.
 • Rozmawiali z młodzieżą o handlu ludźmi

  W Auli Rybnickiego Centrum Edukacji Zawodowej w Rybniku odbyło się spotkanie poświęcone tematyce handlu ludźmi oraz przestępstwom towarzyszącym temu zjawisku. Rybnicką komendę reprezentowała asp. Angelika Strzebińczyk zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną. W trakcie spotkań słuchacze dowiedzieli się m.in. na czym polega zjawisko handlu ludźmi, jakie przybiera formy, jakimi metodami posługują się przestępcy, aby zniewolić ofiary.

 • Nie udzieliła pierwszeństwa rowerzystce. Apelujemy o ostrożność na drodze!

  Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło skrzyżowaniu ulicy Małachowskiego ze Sztolniową. Tym razem 34-letnia kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 37-letniej rowerzystce. Śmigłowiec LPR zabrał poszkodowaną do szpitala w Sosnowcu. To już kolejny poważny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy

  Komendant Miejski Policji w Rybniku poszukuje kandydatów na stanowisko Inspektora – stanowisko koordynujące do spraw prezydialnych w Zespole Prezydialnym Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Ogłoszenie o naborze na stanowisko oraz szczegóły oferty pracy znajdziecie Państwo na stronie BIP rybnickiej komendy.

 • Dlaczego warto znać najświeższe aktualności bankowe?

  Posiadanie konta w banku wymaga od nas tego, aby być na bieżąco ze wszystkimi ważnymi zmianami, które dotyczą naszych oszczędności. Obserwowanie publikowanych wiadomości związanych z działalnością banku w którym posiadamy konto jest więc niezwykle przydatne. Jeśli dołożymy do tego kwestie związane ze zmianami w cenach za prowadzenie konta, zmianach w oprocentowaniu to okaże się, że tego typu wiadomości bankowe są bardzo istotne dla każdego posiadacza rachunku osobistego. Pojawia się więc pytanie – skąd czerpać wiedzę na ten temat? Jeśli posiadamy konto w jednym banku to nic nie stoi na przeszkodzie, aby obserwować komunikaty publikowane na blogu tego banku. Jeśli jesteśmy zainteresowani nie tylko tym konkretnym bankiem, ale chcemy być otwarci również na oferty innych banków i instytucji finansowych to lepiej jest skorzystać z publikacji na portalu, który agreguje treści i aktualności związane z finansami ogółem. Przykładem strony, która podaje wiadomości finansowe w bardzo przystępny sposób jest portal internetowy https://bankowemiasto.pl

  Konkretne korzyści posiadania aktualnych informacji bankowych

  Jeśli zastanawiamy się nad właściwymi korzyściami z tego, że dysponujemy wiadomościami odnośnie naszych finansów, to z pewnością można wyróżnić kilka kwestii:

  • ostrzeżenia o działalności oszustów – bank w swoich komunikatach ostrzega o tym, że mogą pojawić się podejrzanie wyglądające e-maile lub wiadomości SMS, których należy się wystrzegać i nie logować się na konto z dostarczanych linków oraz nie instalować żadnych podejrzanych aplikacji. W natłoku codziennych obowiązków łatwo o tym zapomnieć i dlatego tak ważne jest to, aby uzyskać oficjalne potwierdzenie tego, że takie przypadki mogą mieć miejsce.
  • informacje o promocjach – otwarcie nowego konta oszczędnościowego z bonusem czy też atrakcyjne warunki lokaty są powodem dla wielu osób do skorzystania z takiej promocji. Warto jednak śledzić wiadomości publikowane na portalach, które neutralnie i szczegółowo mogą przeanalizować regulaminy ofert, w taki sposób, aby wykazać czy autentycznie tego typu oferta jest warta tego, aby z niej skorzystać.
  • zmiany w regulaminach i cennikach – niezmiernie ważne jest poznanie zmian na kontach i rachunkach, które należą do nas. Im wcześniej poznamy tego typu informacje, tym wcześniej będziemy w stanie na coś takiego odpowiednio zareagować, na przykład w postaci znalezienia lepszej alternatywy.
  • nowe instrumenty finansowe – nowa lokata, atrakcyjne zasady nowej pożyczki gotówkowej? To tylko niektóre z ofert banków na które warto zwracać uwagę śledząc aktualności finansowe.