• Patrol z kamerą w trosce o bezdomnych

  W okresie zimowym, gdy temperatura spada poniżej zera, mundurowi nie pozostają obojętni na los osób potrzebujących pomocy, szczególnie tych narażonych na zamarznięcie. Tym razem podczas służby policjantom z rybnickiej komendy towarzyszyła kamera TVP 3 Katowice. Mundurowi, wspólnie z dziennikarzem telewizyjnym, operatorem oraz streetworkerem z Rybnika, sprawdzali miejsca, w których przebywają bezdomni.

 • cW dniu 7 grudnia 2019 r. odbył się VI „Skok przez skórę” zorganizowany przez Stowarzyszenie Górników w Stonawie w Polskim Stowarzyszeniu Kulturalno-Edukacyjnym przy międzynarodowym udziale stowarzyszeń ze Słowacji i Polski.
  Przewodniczący SKH w Stonawie, Tomáš Hejda, przywitał gości i członków stowarzyszeń górniczych, w tym burmistrza, inż. Ondřeja Febera, byłego czeskiego senatora. W zabawie górniczej podobnej do naszych tradycyjnych karczm barbórkowych wziął udział Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, który musiał sprostać wielu wyzwaniom związanym z czeskimi tradycjami górniczymi i piciem piwa, które jest nieodłącznym elementem górniczej zabawy.

  W zimowej krainie
  Młodzież z ZSP nr 6 w Rybniku odwiedziła Oddział dla Dzieci i Młodzieży.
  Drugie życie starej książki
  W filii nr 4 (Paruszowiec) odbyły się Międzypokoleniowe spotkanie świąteczne.
 • Wjechała do Zalewu Rybnickiego

  Nadmierna prędkość była przyczyną zdarzenia, do którego doszło dzisiaj na ulicy Gzelskiej. I choć zdarzenie wyglądało poważnie, na szczęście okazało się niegroźne w skutkach. Kierująca osobówką straciła panowanie nad pojazdem, zjechała do rowu, a finalnie do Zalewu Rybnickiego. Kierująca oplem corsą była trzeźwa. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Towarzysząca nam aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zdradliwe i niebezpieczne.

 • Wspólnie zadbajmy o bezpieczne święta

  Niedługo Święta Bożego Narodzenia - czas wyjazdów i spotkań rodzinnych, a wcześniej okres przedświątecznej gorączki związanej z zakupami w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. W tym czasie warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Aby świąteczne podróże oraz chwile poszukiwania wymarzonych prezentów minęły spokojnie i bezpiecznie, warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów. Pamiętajmy także, że jak co roku w okresie świąt nad Państwa bezpieczeństwem czuwać będzie większa liczba mundurowych.

 • Jak poprawić kontakt z klientem na firmowym Facebooku

  Bardzo istotną kwestią w social media jest utrzymywanie dobrego kontaktu z fanami. Jest to szczególnie ważne w przypadku fanpage’a, który jest w gruncie rzeczy wizytówką firmy w serwisie Facebook. Oczywiście inne serwisy typu social media, czyli LinkedIn oraz Instagram również wymagają odpowiedniej uwagi, ale to właśnie fanpage oferuje tak niezwykle proste i intuicyjne narzędzie do kontaktu klientów z przedsiębiorstwem, które powoduje, że na Facebooku dzieje się najwięcej. Dlatego też prowadzenie Facebooka firmowego jest tak istotne w dzisiejszych czasach, zapraszamy do lektury.

  Szybka i wyczerpująca odpowiedź

  Klienci liczą, że wysyłając wiadomość do firmy otrzymają odpowiedź, która będzie dla nich wyczerpująca i satysfakcjonująca. Liczą również na to, że na odpowiedź nie przyjdzie im długo czekać. W dobie konkurencji, która dba o to, aby każdy klient był w pełni zadowolony jest niezwykle trudno uzyskać w pełni satysfakcjonujące rezultaty – wymaga to więc odpowiednich umiejętności, opanowania emocji oraz zadbania o to, aby klient mógł dojść swoich racji w przyjaznej atmosferze. Klient może wybaczyć pomyłkę jeśli firma podejdzie do tego we właściwy sposób – bez arogancji oraz długiego ignorowania wiadomości. Warto przy tym wyrazić również chęć zadośćuczynienia – kupon rabatowy lub inna forma, która zachęci klienta do powrotu będzie z pewnością procentować w przyszłości.

  Kontakt nie tylko poprzez prywatny kanał komunikacyjny

  Warto zwrócić uwagę na to, że kontakt nie powinien ograniczać się jedynie do prywatnych wiadomości, ale niezwykle kluczowe jest to, aby firma udzielała się również w komentarzach pod postami, a nawet udzielała odpowiedzi i reagowała na wypowiedzi fanów na innych fanpage’ach. Użytkownicy częściej preferują możliwość zadania pytania publicznie w formie komentarza do artykułu i liczą na to, że firma tam właśnie udzieli odpowiedzi. Ma to głębsze uzasadnienie – ktoś z podobnym problemem nie będzie musiał zadawać tego samego pytania, bo już wcześniej znajdzie na nie odpowiedź.

  Zautomatyzowane odpowiedzi

  Firma nie zawsze ma możliwość szybkiego udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie poprzez Messengera – czyli komunikator powiązany z profilem na Facebooku. Pomocne mogą okazać się zautomatyzowane odpowiedzi, które są obsługiwane przez specjalnie zaprogramowane boty. Jeśli w pytaniu pojawiają się pewne słowa kluczowe – bot jest je w stanie rozpoznać i udzielić odpowiedzi na podstawie powtarzających się pytań. Jeśli natomiast pytanie będzie zbyt trudne dla bota to użytkownik otrzyma odpowiedź, że firma otrzymała zapytanie i postara się na nie odpowiedzieć tak szybko jak to tylko możliwe.

  Ferie z biblioteką
  „Środowisko ponad wszystko” to temat tegorocznych ferii.
 • PRZYGOTUJ SAMOCHÓD DO ZIMY

  W okresie zimowym, a dokładnie mówiąc w czasie podróży samochodem, często wychodzą błędy niewłaściwego wyposażenia oraz przygotowania naszego pojazdu. Śliska nawierzchnia drogi, możliwość wystąpienia niekontrolowanego poślizgu, pośniegowe błoto, zmienne warunki atmosferyczne w postaci mgieł czy opadów śniegu i marznącego deszczu, to najgorsze, co może nas spotkać w czasie jazdy zimą. Czasem nawierzchnia drogi wcale nie wygląda na śliską, choć taka właśnie jest w rzeczywistości.

 • NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI NA ZAGROŻENIA ZWIĄZANE Z WYCHŁODZENIEM ORGANIZMU

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

 • ROBISZ ZAKUPY W SIECI? UWAŻAJ NA INTERNETOWYCH OSZUSTÓW !

  Zbliżają się święta. Coraz więcej osób decyduje się kupić wymarzone podarunki przez internet. Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszustów. Mundurowi radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.

 • Filia nr 20 - awaria telefonu
  Filia nr 20 (Boguszowice Osiedle) zmaga się z awarią linii telefonicznej.
  Zimowe pejzarze
  Zimowo i malarsko zrobiło się Wypożyczalni dla Dorosłych.
 • Świeć Przykładem – Noś odblaski!

  Przez kilka najbliższych tygodni, w piątek, będziemy prezentować czterowersowe rymowanki o tematyce promującej ideę używania elementów odblaskowych. Rymowanki napisane zostały przez uczniów klas I – III szkół podstawowych, które wzięły udział w ogólnopolskim konkursie literackim pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, zorganizowanym przez Policję i zakwalifikowały się do finału konkursu.

 • Wypadek śmiertelny w Niedobczycach

  Rybniccy śledczy ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na ulicy Hetmańskiej w Rybniku. Kierujący samochodem marki Hyundai Getz, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku seata. W wyniku odniesionych obrażeń 62-letnia pasażerka hyundaia zmarła w szpitalu. Ogólnych obrażeń doznali również kierowcy osobówek.

 • Odznaczenia i nagrody dla najlepszych policjantów

  Wczoraj w katowickiej komendzie wojewódzkiej odbyła się uroczystość wręczenia odznak ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Zasłużony Policjant”. Spotkanie było również okazją do odczytania listów gratulacyjnych, skierowanych przez Komendanta Głównego Policji do nagrodzonych mundurowych za ich osiągnięcia w służbie, a także do wręczenia wyróżnionym policjantom nagród. Odznaki, nagrody i listy gratulacyjne wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinspektor dr Krzysztof Justyński

 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne

  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku praktycznych porad przygotowanych przez policjantów Wydziału Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 • aZ rodzicami i zaproszonymi gośćmi, wśród których byli, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, przedstawiciel firmy Beker – Warkop Krzysztof Szymiczek, Wicedyrektor Zespołu Szkół Adam Głombik, lekkoatleci podsumowali swoje starty w 2019.

  aMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustalony przez ONZ 34 lata temu. To właśnie 17 grudnia 1985 roku podjęto decyzje o nagrodzeniu wszystkich osób, które pracują na rzecz społeczną właśnie tym wyróżnieniem. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie, szczególnie za ich trud, czas i poświęcenie na rzecz społeczeństwa.
  Kto to wolontariusz? Jest to osoba, która swój czas poświęca na pracę i działania, nie otrzymując przy tym wynagrodzenia. W podjęte działanie wkłada całą swoją energię i chęci.

  aW czwartek 5 grudnia Wolontariusze SDL Spichlerz uczcili Dzień Wolontariusza w Ośrodku Kultury Zameczek Czernica. Imprezę prowadził Adrian Grad razem z Agnieszką Janczewską Pytlik. Swoje podziękowania za tegoroczną pracę, bezinteresowną pomoc w kształtowaniu otaczającej rzeczywistości oraz zmienianiu świata na lepsze Wolontariuszom złożyli Starosta Rybnicki Damian Mrowiec, Wójt Gminy Gaszowice Paweł Bugdoł oraz sołtys Adam Mróz
  Wszyscy dołączamy się do podziękowań i życzymy radości w sercu, satysfakcji z podejmowanych działań a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek, każdy uśmiech i dobre słowo wracało do Was i dawało wam siłę do dalszego działania.

  WKU w Rybniku informuje o naborze ochotników do służby przygotowawczej, którzy nie odbyli wcześniej służby wojskowej a spełniających poniższe warunki na szkolenie w okresie od 07.01.2020 do 27.03.2020:

  - wiek co najmniej 18 lat
  - obywatelstwo polskie
  - zdolny do służby wojskowej - kat. A
  - niekaralność
  - wykształcenie minimum gimnazjalne.

  Szczegóły na https://wkurybnik.wp.mil.pl/pl/pages/suzba-przygotowawcza-2019-01-22-a/