• Policyjna akcja "Prędkość" - podsumowanie

  Wczoraj na drogach powiatu rybnickiego policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”. Mundurowi mierzyli prędkość samochodów przy pomocy ręcznych mierników. Niestety, mimo wielu apeli, 64 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Apelujemy do kierujących o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

 • Policjanci zachęcają: "Zrób darmowy jesienny przegląd"

  Już w najbliższą sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" zapraszamy wszystkich do trzech rybnickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu i ustawić światła. Jeśli chcesz sprawdzić pojazd przez wyjazdem na Wszystkich Świętych lub masz wątpliwości związane z jego stanem technicznym – zapraszamy! Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze.

 • Informacja o zmianie organizacji ruchu na terenie miasta Rybnika w związku z dniem Wszystkich Świętych
  Urząd Miasta Rybnika informuje, iż w dniach 31 października do 3 listopada 2019 roku w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie miasta Rybnika wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.
  » Leżał na ławce, obudzili go strażnicy
  (2019-10-21, dodał: Dawid Błatoń)
  » "Nie wiedziałem, że nie wolno"
  (2019-09-27, dodał: Dawid Błatoń)
  Kolory jesieni
  Oddział dla Dzieci i Młodzieży prowadzi spotkania czytelnicze pod nazwą „Kolory jesieni”.
 • Aby twoja działka była bezpieczna

  Po wielu słonecznych dniach sprzyjających wypoczynkowi na działce jesień zaczyna pokazywać swoje mgliste i chłodne oblicze. To czas kiedy wielu działkowców żegna się ze swoimi ogródkami aż do wiosny. Pamiętajmy jednak, że jesienny okres opuszczania działek przez ich właścicieli to wielokrotnie sygnał dla przestępców do wzmożenia aktywności.

 • Zmiana terminu Konferencji "Moje Bezpieczne (?) Dziecko"

  Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu oraz miejsca konferencji inauguracyjnej organizowanej przez Wydział Prewencji KWP w Katowicach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis". Konferencja odbędzie się 5 listopada br. w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie.

 • Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego apelujemy do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 • Tłum śmieje się wraz ze Szczygłem
  Mariusz Szczygieł spotkał się z rybnicką publicznością.
  DKK filii nr 2: „Wyspa”
  Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w filii nr 2 24 października o godzinie 16:00.
 • Ogólnopolskie działania Policji „Prędkość”

  23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Uwaga na kieszonkowców - apelujemy o ostrożność

  Okres przed zbliżającymi się Zaduszkami, może być czasem intensywniejszego działania kieszonkowców. Dlatego apelujemy o czujność i ostrożność. Tłok w sklepach, na targowiskach, centrach handlowych, przystankach autobusowych oraz dworcach kolejowych, mogą próbować wykorzystać przestępcy.

 • Dzielnicowe odwiedziły przedszkolaków

  Dzielnicowe z rybnickiej komendy odwiedziły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 w Rybniku. Policjantki spotkały się tam z przedszkolakami, aby przypomnieć im zasady bezpiecznych zachowań podczas zabaw oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przedstawienia wizerunku dzielnicowego jako osoby która udziela pomocy w różnych sytuacjach życiowych i pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów. Oczywiście przy tej okazji w spotkaniu nie mogło zabraknąć "Sznupka".

 • aW piątek 18.10.2019 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowej siedziby szkoły językowej „English Team” w Czernicy. W uroczystości otwarcia nowej siedziby uczestniczył Starosta Rybnicki Damian Mrowiec i zaproszeni goście. Nowej szkole językowej życzymy wielu uczniów oraz wysokiego poziomu nauczania języka angielskiego, który jest niezbędny do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Powodzenia wykładowcom i słuchaczom.

  a18 października do dworu w Łukowie Śląskim dotarła "Drużyna pierścienia". Jest to koło zainteresowań działające przy Szkole Podstawowej w Gaszowicach. Młodzież wraz z opiekunami oraz proporcem pieszo dotarli do dworu spod szkoły w Gaszowicach. Na terenie kompleksu zorganizowano dla nich gry terenowe, zajęcia dodatkowe, a na sam koniec opiekunowie przygotowali dla uczestników naleśniki. Dzięki przepięknej jesiennej pogodzie zajęcia w terenie zaliczono do bardzo udanych.

  65W minioną sobotę 19.10.2019 r. w sali przyjęć „Pod Topolami” w Pstrążnej odbyła się piękna jubileuszowa impreza poświęcona 65 – leciu KGW w Pstrążnej. W imprezie uczestniczyło wielu zaproszonych gości wśród których był oczywiście Starosta Rybnicki Damian Mrowiec oraz Przewodniczący Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej w Starostwie Powiatowym Bogusław Niestrój.

  W zawiązku ze zbliżającym się okresem zimowym wszelkie informacje o pomocy dla bezdomnych można uzyskać wchodząc na podany link oraz na podtytuł "Placówki udzielające tymczasowego schronienia"  http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-bezpieczenstwa-i-zarzadzania-kryzysowego/infolinia-dla-bezdomnych

  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy
  » Podziękowanie za współpracę
  (2019-04-25, dodał: Dawid Błatoń)
  » Życzenia z okazji Dnia Straży Miejskiej
  (2018-08-21, dodał: Dawid Błatoń)
  » Industriada
  (2018-06-29, dodał: Dawid Błatoń)
  Leżał na ławce, obudzili go strażnicy
  Tuż po północy operator monitoringu zauważył w pasażu przy ul. Reja w Rybniku leżącego na ławce mężczyznę. Patrol, który przyjechał na miejsce stwierdził, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu. Z uwagi na stan mogący zagrażać jemu samemu, strażnicy oddali go pod opiekę w miejscu zamieszkania.
  » "Nie wiedziałem, że nie wolno"
  (2019-09-27, dodał: Dawid Błatoń)
  » Kobieta zauważyła zagubioną staruszkę
  (2019-09-18, dodał: Dawid Błatoń)
 • Tymczasowy areszt za czynną napaść na policjantów

  28-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn, którego zatrzymano w związki z czynną napaścią na policjantów z rybnickiej drogówki, usłyszał już zarzuty. Mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu, miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i nie zatrzymał się do kontroli. Na wniosek śledczych oraz prokuratora nadzorującego postępowanie, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego.

 • Czy wiesz, że?

  Czy wiesz, że istnieją różne sposoby powiadomienia o przestępstwie?