• Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków

  Dzielnicowy z rybnickiej komendy odwiedził dzieci z Przedszkola nr 41 w Rybniku. Policjant spotkał się z przedszkolakami, aby przypomnieć im zasady bezpiecznych zachowań podczas zabaw oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przedstawienia wizerunku dzielnicowego jako osoby która udziela pomocy w różnych sytuacjach życiowych i pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów. Wszystkim dzieciom stróż prawa rozdał odblaski, kamizelki odblaskowe i kolorowanki. Gościem specjalnym tych zajęć był pluszowy przyjaciel dzieci Sznupek, z którym wszyscy wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie.

 • Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracy

  Komendant Miejski Policji w Rybniku poszukuje kandydatów na stanowisko Starszego Specjalisty ds. koordynowania pracą Zespołu Finansów i Zaopatrzenia Ogłoszenie o naborze na stanowisko oraz szczegóły oferty pracy znajdziecie Państwo na stronie BIP rybnickiej komendy.

 • Palił w piecu fragmentami tapczanu.
  W piątkowe popołudnie, w pobliżu sklepu spożywczego na Pl. Wolności, operator monitoringu zauważył dwie osoby spożywające alkohol . Patrol, który przyjechał na miejsce, ukarał amatorów picia pod chmurką mandatami karnymi.

  W minioną sobotę, patrol straży miejskiej interweniował w Chwałowicach, po zgłoszeniu anonimowej osoby. Zdaniem zgłaszającego, na terenie jednej z nieruchomości, ktoś spalał odpady drewniane.
  » W piecu palił panelami
  (2020-02-18, dodał: Dawid Błatoń)
  » Minął poniedziałek.
  (2020-02-17, dodał: Dawid Błatoń)
  » Mogło dojść do tragedii
  (2020-02-04, dodał: Dawid Błatoń) Smolna
  » Nie przyjmują pomocy i odchodzą.
  (2020-01-30, dodał: Dawid Błatoń)

  Pozycjonowanie stron www – o co w tym chodzi?

  Słyszałeś o pozycjonowaniu stron www http://sem-assistant.com/oferta/pozycjonowanie/ ? Nie wiesz, czy też tego potrzebujesz? W takim razie zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji!

  Pozycjonowanie stron www – co to takiego?

  Co dokładnie skrywa się za pozycjonowaniem stron www? Co oznacza ten termin? Najprościej mówiąc pozycjonowanie stron www to szereg działań mających na celu wypromowanie strony internetowej oraz dotarcie do jak największego grona potencjalnych odbiorców. Aby to zrobić, wystarczy podbić jej obecności w wynikach wyszukiwania. Wydawać by się mogło, że pozycjonowanie Google jest bardzo proste, ale tylko w teorii, bo konkurencja w każdej branży jest spora, więc trzeba się sporo napracować, by zapewnić sobie skuteczne pozycjonowanie stron, a co za tym idzie wysoką pozycję w Google.

  Pozycjonowanie stron www – jak się za to zabrać?

  Jak się w ogóle zabrać za pozycjonowanie seo? Od czego zacząć? Na pewno na początek warto ustalić, czego tak naprawdę oczekujemy od pozycjonowania. Czy ma to być rozwiązanie, które podbije tylko naszą obecność w sieci? Czy może jednak chcemy sprawić, by nasza strona była bardziej rozpoznawalna i generowała większy ruch? A może po prostu chcemy przedstawić większemu gronu odbiorców swoje nowe produktu bądź usługi? Od tego, co tak naprawdę chcemy osiągnąć, będzie uzależnione całe pozycjonowanie stron oraz jego strategia. Dlatego musimy dobrze się nad tym zastanowić, a gdy będziemy już gotowi do działań, to nie pozostaje nam nim innego, jak poszukać kogoś, kto zapewni nam skuteczne pozycjonowanie w Google.

  Pozycjonowanie stron www – kto nam pomoże?

  Kto udzieli nam wsparcia przy pozycjonowaniu? Czy faktycznie tej pomocy potrzebujemy? A może da się wykonać pozycjonowanie stron firmy we własnym zakresie? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy już mieliśmy do czynienia z pozycjonowaniem stron www, czy mamy odpowiednie umiejętności oraz wiedzę. Poza tym przy pozycjonowaniu stron www potrzeba też specjalistycznych narzędzi oraz sprzętu, bez którego ciężko się pracuje. Dlatego zadajmy sobie pytanie, czy faktycznie jesteśmy w stanie zająć się pozycjonowaniem? Może lepiej wyjdziemy na tym, gdy sięgniemy po usługi firmy, która ma doświadczenie i doskonale wie, na czym takie pozycjonowanie stron Google. Co więcej, szukać daleko nie musimy, ponieważ na rynku działa firma SEO, która świadczy wysokiej jakości usługi. W swoim zespole ma wykwalifikowanych specjalistów, którym nie brakuje wiedzy i umiejętności. Poza tym są to osoby pomysłowe, które pomogą nam uzyskać jak najlepsze efekty z pozycjonowania.

  Pozycjonowanie stron www – jak to będzie wyglądało w praktyce?

  Jak pozycjonowanie stron internetowych wygląda w praktyce? To pytanie pada coraz częściej i nie ma co się dziwić, w końcu każdy z nas woli wiedzieć, z czym może się spotkać. Jak się okazuje, kluczowe znaczenie w pozycjonowaniu ma wybór słów kluczowych. Gdy to nastąpi, to pozycjonowanie strony specjaliści przejmują już na siebie, a więc realizują poszczególne zadania, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty.

  Odzież robocza to ważny element codziennej pracy. Im jest wygodniejsza, tym podwładnym łatwiej wykonuje się obowiązki. Nie tylko bardziej angażują się w realizację zleceń, ale mają też lepszą opinię o pracodawcy, który zadbał o ich komfort. W czasach tak niskiego bezrobocia tego rodzaju szczegóły mają znaczenie w budowaniu silnego zespołu. Z perspektywy właściciela firmy odzież robocza stanowi inwestycję. Stawiając na wysoką jakość, dba się o wizerunek działalności gospodarczej. Nie trzeba też za chwilę kupować kolejnych ubrań.

  Odzież przede wszystkim praktyczna

  Odzież ochronna i robocza to kategoria ubrań do zadań specjalnych. Przede wszystkim powinny być wygodne. Nie mogą krępować ruchów, ponieważ każdego zniechęciłoby to do pracy. Ważne jest też zapewnienie skórze dostępu świeżego powietrza. Ubrania robocze szyje się obecnie z bawełny lub włókien sztucznych. Materiały te można ze sobą łączyć, przez co otrzymuje się jeszcze lepsze parametry użytkowe. W zależności od warunków pracy, odzież dopasowuje się pod względem gramatury, rodzaju włókien, a także odporności na wilgoć, wiatr i niskie temperatury. Latem najlepiej sprawdzają się sztuczne materiały. Odprowadzają wilgoć na zewnątrz, a same pozostają suche. Do tego zapewniają dopływ świeżego powietrza, często mają ukryte szwy, przez co nie trzeba obawiać się bolesnych otarć. W chłodniejsze miesiące odzież ochronna jest przede wszystkim grubsza. Materiały wykorzystane do jej wykonania nie przepuszczają wody ani wiatru.

  Dodatkowe atuty

  Odzież robocza wymaga regularnego prania, więc musi zostać wykonana z materiałów odpornych na częste czyszczenie. Warto dopasować ją do konkretnych obowiązków. Przykładowo kombinezony bardzo dobrze sprawdzają się w warsztatach naprawczych i wszędzie tam, gdzie pracownik potrzebuje jak najpełniejszej ochrony. Z kolei spodnie umożliwiające włożenie nakolanników ułatwiają wykańczanie wnętrz. Odzież ochronna musi spełniać normy, określone dla konkretnych warunków pracy. Producenci nie poprzestają jednak na realizowaniu tych podstawowych wytycznych. Starają się natomiast tworzyć coraz lepsze, wygodniejsze i praktyczniejsze modele ubrań. Wybierając odzież roboczą dla swoich podwładnych, opłaca się stawiać na renomowane marki. Ich produkty to inwestycja na dłuższy czas, przekładająca się zarazem na codzienny komfort wykonywania obowiązków. Szeroka oferta umożliwia wyposażenie pracowników w ubrania na różne pory roku. Warto zadbać o tę kwestię, podwładni na pewno będą wdzięczni za tego rodzaju ułatwienie.

  Wybór odzieży roboczej jest dzisiaj prosty o tyle, że dla każdego pracownika uda się dopasować dobry model. Z drugiej strony szeroka oferta sprawia, że czasami trudno się zdecydować. O ile odzież ochronna jest dosyć dokładnie scharakteryzowana i przypisana konkretnym branżom, to z modelami roboczymi już tak prosto nie jest. Zanim dokona się zakupu, można poświęcić trochę czasu na analizę rynku - na stronie https://www.bhpnawigator.com.pl/ warto sprawdzić więcej informacji o odzieży dla pracowników. Sprawdzić, jakie rozwiązania cieszą się uznaniem. Poznać nowości oraz przyjrzeć się podstawowym wytycznym.

  Jak wybrać odzież roboczą dla pracowników?

 • Podpalacz tymczasowo aresztowany

  Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował na 3 miesiące 29-latka, podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo to grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

 • Policjant grupy SPEED pieszo dogonił pijanego kierowcę

  Niemal każdego dnia na drogi Śląska wyjeżdżają policjanci grupy SPEED. Mundurowi za swój cel wzięli piratów drogowych, których nieodpowiedzialna jazda powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Niektórym grozi mandat. Innym poważniejsze konsekwencje. 43-letni mieszkaniec Rybnika, który z 2 promilami uciekał na skuterze przed policjantami, wjechał w las. Myślał, że jest już bezpieczny. Wolnością cieszył się przez 5 minut…

 • Pożegnanie Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego

  Serdeczne gratulacje i wyrazy wielkiego uznania za wieloletnią pracę na rzecz Komendy Miejskiej Policji w Rybniku dla Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego rybnickiej komendy złożył Komendant Miejski Policji w Rybniku – mł. insp. Rafał Głuch, a także funkcjonariusze oraz pracownicy jednostki. Asp. szt. Tomasz Hałat po 30 latach służby odszedł na emeryturę.

 • Pomóżmy policjantowi i jego rodzinie w powrocie do normalnego życia po pożarze wznieconym przez piromana

  Policjanta z Komisariatu Policji w Orzeszu oraz jego rodzinę dotknęła wielka tragedia. W wyniku pożaru, który kilka dni temu rozniecił piroman w Czerwionce-Leszczynach, stracili dorobek całego życia oraz dach nad głową. Mundurowy w czasie pożaru był w domu, ratował domowników przed rozprzestrzeniającym się ogniem i współdziałał ze służbami w akcji ratunkowej. Teraz policjant wraz małżonką oraz trójką dzieci potrzebują naszego wsparcia w powrocie do normalnego życia.

 • BiesiadowanieDnia 20 lutego 2020r. w Dworze w Łukowie Śląskim odbyło się spotkanie aktywizująco-integracyjne uczestników Warsztatu Aktywnej Integracji w Suminie. W spotkaniu wziął udział Starosta Rybnicki Damian Mrowiec.

 • Bezpieczny Polak na stoku

  Pomimo tego, że tegoroczna aura na większości terenu Polski na to nie wskazuje, okres zimowy szczególnie podczas ferii, niesie ze sobą wiele atrakcji i wiąże się z aktywnym spędzaniem tego czasu, w tym w formie coraz modniejszych wakacji zimowych, zarówno w polskich górach, jak i poza granicami naszej ojczyzny. Systematycznie rośnie liczba zwolenników uprawiania sportów zimowych, które bez wątpienia podnoszą naszą kondycję fizyczną, dostarczają wielu atrakcji, ale niestety niosą również ze sobą szereg zagrożeń.

 • Inauguracja śląskiego Centrum Profilaktyki Społecznej

  Rusza wirtualna platforma dla śląskich profilaktyków społecznych, utworzona przez Wydział Prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej. Innowacyjne narzędzie pozwoli utrzymać wysoki poziom realizowanej profilaktyki, będzie dla mundurowych źródłem wiedzy oraz informacji, a także posłuży do wymiany doświadczeń. Projekt zostanie zaprezentowany mundurowym podczas konferencji, która odbędzie się 26 lutego br. w siedzibie śląskiej Policji.

 • Poszukujemy sprawcy zniszczenia mienia. Poznajesz?

  Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach prowadzą czynności w celu ustalenia sprawcy zniszczenia mienia. Mężczyzna którego wizerunek widoczny jest na opublikowanych zdjęciach, uszkodził samochód osobowy marki Honda Civic. Osoby które rozpoznają tego mężczyznę prosimy o kontakt z śledczymi z KP w Czerwionce-Leszczynach – (32) 439 17 10 lub z najbliższą jednostką Policji.

 • Jesteś ofiarą przestępstwa? - przyjdź do komendy po poradę prawną

  Przed nami tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się po poradę w dniach 21-28 lutego. To już kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną specjalisty z danej dziedziny. Rybniccy policjanci również przygotowali z tej okazji specjalne dyżury dla mieszkańców.

 • Zarzuty dla podpalacza kamienic w Czerwionce-Leszczynach

  Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 29-latka podejrzanego o wtorkowe podpalenie kamienic. Zebranie materiału dowodowego w sprawie to efekt intensywnych działań policjantów z wydziału kryminalnego z komisariatu i rybnickiej komendy oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna dzisiaj został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku, gdzie usłyszał zarzuty. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, a także mienia w wielkich rozmiarach, mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • ZARZĄD POWIATU W RYBNIKU:

  Poddaje się pod konsultacje społeczne projekt uchwały Rady Powiatu w Rybniku w sprawie trybu udzielania dotacji z budżetu Powiatu Rybnickiego podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, na cele publiczne związane z realizacją zdań Powiatu Rybnickiego innych niż określone w art.4 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, sposobu ich rozliczania oraz kontroli wykonania zleconego zadania.

  1. Ustala się następujący sposób przeprowadzenia konsultacji:
   1. pisemna forma konsultacji,
   2. termin konsultacji: od 10 lutego 2020 r. do 17 lutego 2020 r.,
   3. uwagi i opinie do projektu, o którym mowa w ust. 1 można zgłaszać:
    • w formie pisemnej na adres: Starostwo Powiatowe w Rybniku, ul. 3 Maja 31, 44 – 200 Rybnik ( decyduje data wpływu do kancelarii Starostwa),
    • pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
   4. podmioty uczestniczące w konsultacjach zobligowane są do przekazywania wraz z zgłaszanym stanowiskiem danych umożliwiających kontakt np. adres, numer telefonu, adres e – mail.
  2. Uprawnione do udziału w konsultacjach są organizacje pozarządowe, a także podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, których działalność statutowa obejmuje dziedzinę objętą projektem uchwały.

   

  STAROSTA RYBNICKI

  DAMIAN MROWIEC

  Załączniki:
  Pobierz plik (187_XLI_20.pdf)187_XLI_20.pdf[ ]917 kB

  dzień otwarty

  Dziki

  Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na prezent i chcesz mieć pewność, że nikt nie kupi takiego samego upominku możesz skorzystać z poniższych rad i z wykorzystaniem odrobiny chęci oraz kreatywności przygotować podarunek samodzielnie.  Różne materiały do wykonania podanych pomysłów możesz znaleźć na przykład na stronie https://czakos.pl/ - dowiedz się więcej.

  Podstawka do zdjęć

  Idealny prezent dla fanów fotografii, którzy mają już w swojej kolekcji sporo ramek. Podstawka do zdjęć to ciekawa alternatywa zwykłej ramy zdjęciowej. Do wykonania wystarczy kawałek deski, drucik lub sznurek i spinacze oraz odrobina wyobraźni, aby uformować ciekawy kształt.

  Sól do kąpieli

  Do wykonania potrzebne są: sól epsom, olejek (np. lawendowy lub różany), ale należy pamiętać, aby był to olejek kosmetyczny-przeznaczony do stosowania na ciało, płatki kwiatów oraz opcjonalnie barwnik. Tak wykonaną sól można podarować we własnoręcznie ozdobionym słoiczku.

  Biżuteria z kaboszonem

  Jeżeli wybierasz się na urodziny lub imieniny kogoś kto jest fanem nietypowej, oryginalnej biżuterii możesz wykonać samodzielnie naszyjnik. Jest to bardzo proste przy wykorzystaniu kaboszonu, bazy do kaboszonu oraz materiałów którymi zechcesz ozdobić wisiorek. Wykonana w ten sposób zawieszka może zawierać wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy, więc z pewnością idealnie wpasuje się w gusta jubilata lub solenizanta.

  Zestaw herbaciany

  Znasz jakichś miłośników gorącej herbaty? Dobrym prezentem dla takiej osoby może być własnoręcznie wykonany zestaw złożony np. z filiżanki, zaparzacza do herbaty oraz kilku torebeczek różnego rodzaju herbat. Taki prezent można także wykonać z myślą o kawoszach, wypełniając go kawą.

  Jakie pomysły na prezenty DIY będą najlepsze?

  Słoikowa skarbonka

  Znasz kogoś kto mówi, że zacznie oszczędzać a wcale tego nie robi? Żeby go zmotywować możesz dać mu w prezencie samodzielnie wykonaną skarbonkę. W tym celu potrzebujesz jedynie słoika, szablonu i kolorowego spray'u.

  Porcelanowa kreatywność

  Czy talerze, kubki i miski to dobry prezent? Z pewnością tak, jeżeli ktoś np. właśnie wprowadził się do nowego mieszkania. Taki prezent będzie jeszcze lepszy jeżeli go spersonalizujemy i dodamy własnoręcznie malowane ozdoby. Wystarczy zakupić białe talerze lub filiżanki, w zależności od tego co chcemy podarować, oraz odpowiednie do ceramiki farby.

  Spa w pudełku

  Każdy czasem potrzebuje chwili relaksu i z pewnością trafionym prezentem, zwłaszcza dla pań, będzie zestaw do domowego spa zapakowany w ładne, ozdobne pudełko, opatrzone miłą wiadomością. Do skompletowania takiego zestawu można wykorzystać sól do kąpieli (może być ta zrobiona własnoręcznie), olejki zapachowe, świece i ładny miękki ręcznik.

  Domowa spiżarnia

  Jeżeli lubisz robić przetwory a ktoś z Twoich znajomych lubi je zajadać możesz pokusić się o stworzenie boxa wypełnionego własnoręcznie zrobionymi dżemami. Dodatkowo możesz samodzielnie wykonać etykiety i ozdobne zakrętki oraz pudełeczko w które zapakujesz prezent.

  Materiałowe przechowywanie

  Posiadasz maszynę? Lub po prostu igłę i nitkę? Jeśli tak to świetnie, możesz w prosty sposób zrobić plecak, tzw. worek. Wystarczy, że kupisz kawałek materiału, który spodoba się obdarowywanej osobie i gruby, ozdobny sznurek, który będzie zarówno ściągaczem jak i szelkami plecaka.

  Kuźmińscy od etnokryminałów
  18 lutego Małgorzata i Michał Kuźmińscy spotkali się z czytelnikami biblioteki.
 • Działania „SMOG”

  19 lutego 2020 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Nadrzędnym celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.