• Poszukujemy sprawcy kradzieży z włamaniem

  Policjanci z Rybnika poszukują sprawcy kradzieży z włamaniem. Mężczyzna, którego wizerunek widoczny jest na opublikowanym zdjęciu, jest podejrzewany o włamanie do domu jednorodzinnego w Rybniku przy ulicy Łącznej i kradzież pieniędzy oraz dwóch zegarków. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, prosimy o przekazywanie informacji w tej sprawie.

 • Kryminalni namierzyli złodzieja i odzyskali skradziony rower

  Czujność i dobre rozpoznanie kryminalnych z Rybnika doprowadziło do zatrzymania 34-latka, który skradł rower w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Gliwickiej. Podejrzanego o przestępstwo zarejestrowały kamery monitoringu. Kiedy śledczy wykonywali czynności w terenie, w centrum miasta, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to właśnie zuchwały złodziej. Okazało się również, że swój łup sprzedał on w jednym z lombardów.

 • iW ostatnich dniach października dobiegają końca roboty realizowane na drogach powiatowych, które przebiegały zgodnie z harmonogramem. Do użytku oddano już rondo w Leszczynach, które niewątpliwie  poprawi bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu drogowego. Zakończono także roboty na ul. Sumińskiej w Zwonowicach i droga jest już udostępniona dla ruchu.

  1W dniach 14-25 października grupa skacistów z powiatu rybnickiego uczestniczyła w 21 otwartych Mistrzostwach Europy w skacie. Miejsce zawodów było nietypowe bowiem graczy gościł statek wycieczkowy "Costa Pacifica". Należący do włoskich linii Costa Crociere statek o długości 290 metrów i mogący pomieścić prawie 5 tysięcy osób na swoim pokładzie wybrał się w rejs z Savony w kierunku wysp Kanaryjskich zawijając na swojej trasie do kilku europejskich portów. Statek wyruszył z portu w poniedziałek, 14 października punktualnie o godzinie 17 kierując się w stronę Marsylii, która była pierwszym portem do którego zawinęła "Costa" w czasie tego rejsu. Wieczorem tego samego dnia zawodnicy rozpoczęli zapisy do turnieju potwierdzając swój udział w rozgrywkach.

  Życzenia mysliwi

 • Przed grupą "Speed" kolejne wyzwanie...

  Zbliża się okres wzmożonego ruchu, związany z dojazdami na groby. W tym roku po raz pierwszy, w ogólnopolską akcję "Znicz 2019" zaangażuje się specgrupa "Speed", która będzie silnym wsparciem dla policyjnych sił zaangażowanych w zabezpieczenie długiego weekendu. Policjanci będą reagować na wszelkie przejawy agresji, z którą kierowcy mogą borykać się w związku ze zwiększoną aktywnością na drogach. Superszybkie samochody, nowoczesny sprzęt, a co najważniejsze - wszechstronność policjantów, z pewnością pomogą w walce z piratami drogowymi.

 • Czy wiesz, że?

  Czy znasz różnicę pomiędzy Policją Państwową, a tzw. policją granatową?

 • Kolejne nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

  Wczoraj policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Rydułtowskiej w Piecach. Tym razem kierująca osobówką zderzyła się z motorowerzystą. 34-letni kierujący jednośladem doznał obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala w Rybniku. To już kolejny poważny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • aKolejny Turniej Uśmiech w Zespole Szkół Specjalnych w Czerwionce – Leszczynach odbył się 21 października 2019 r., tym razem w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Zawodowy Turniej Uśmiech”. Naszymi gośćmi byli przedszkolaki z Przedszkola nr 1 „Promyczek” oraz Przedszkole nr 10. Wraz z najmłodszymi uczniami naszej szkoły brali udział w zawodowych zawodach, które przybliżyły im różne profesje.

  aWczoraj 29.10.2019 r. po IX sesji Rady Powiatu Rybnickiego mieliśmy niesamowity zaszczyt gościć pianistkę światowej klasy Lidię Grychtołównę, która przyjęła zaproszenie Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca i Prezesa Stowarzyszenia im. Braci Szafranków Norberta Prudla. W ramach obchodów dni muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego i 20 – lecia reaktywacji Filharmonii Rybnickiej wieńczącym kameralnym koncertem właśnie w Dworze w Łukowie Śląskim zakończyła cykl koncertów w naszym mieście i powiecie.

  Rozpoczynamy kontrole cmentarzy
  Już od najbliższego czwartku nasi funkcjonariusze rozpoczną regularne kontrole nekropolii, znajdujących się na terenie naszego miasta. Strażnicy będą sprawdzali, czy w pobliżu cmentarzy nie dochodzi do aktów kradzieży, czy dewastacji. Będziemy bacznie się przyglądać osobom, którym celem w dniach zadumy, będzie chęć wzbogacenia się kosztem zamyślonych ludzi, którzy przyjdą odwiedzić groby swych najbliższych.
  » Leżał na ławce, obudzili go strażnicy
  (2019-10-21, dodał: Dawid Błatoń)
  » "Nie wiedziałem, że nie wolno"
  (2019-09-27, dodał: Dawid Błatoń)
  DKK filii nr 2: „Gdyby ulica Beale umiała mówić”
  Filia nr 2 zaprasza na spotkanie DKK 28 listopada o godzinie 16:00.
  Bardzo głodna gąsienica
  17 października w Filii nr 10 (Niedobczyce) odbyło się drugie „Bajkowe czytanie” dla dzieci wieku 1,5 – 3 lata.
 • 77-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa, ranny został motocyklista

  Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Tym razem kierujący samochodem osobowym nie zastosował się do tej zasady, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z motocyklistą. Do szpitala trafił 19-letni kierowca yamahy, który jechał prawidłowo. Rybniccy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą.

 • Oświetlenie pojazdu - ważna sprawa. Czy znasz przepisy?

  Trwa ogólnopolska kampania: "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na właściwe oświetlenie pojazdów i jego wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas działań w dniach 16 i 23 listopada br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach diagnostycznych. Z kolei dzięki aplikacji "Yanosik", jej użytkownicy z łatwością znajdą najbliższą stację kontroli pojazdów biorąca udział w kampanii.

 • "Jestem poszukiwany listem gończym za zabójstwo..."

  39-letni mieszkaniec Rybnika zawiadomił mundurowych, że jest poszukiwany listem gończym za zabójstwo. Kiedy policjanci z komisariatu Policji w Boguszowicach przyjechali na miejsce okazało się, że mężczyzna nie jest poszukiwany, a bardzo pijany... Zgłaszający wymyślił całą historię, bo chciał sprawdzić, czy stróże prawa przyjadą pod wskazany przez niego adres. W efekcie rybniczanin trafił do Izby Wytrzeźwień w Chorzowie, a w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie.

 • Dzisiaj 29.10.2019 r. o godzinie 17.00 po IX sesji Rady Powiatu Rybnickiego w Dworze w Łukowie Śląskim odbędzie się koncert Lidii Grychtołówny światowej sławy pianistki, pochodzącej z Rybnika, która wystąpi na zaproszenie Starosty Rybnickiego Damiana Mrowca i Prezesa Stowarzyszenia im. Braci Szafranków Norberta Prudla. W koncercie uczestniczyć będą Radni Powiatu Rybnickiego i zaproszeni goście. Koncert będzie można zobaczyć i wysłuchać online pod linkiem: https://starostworybnik.sesja.pl 

  Porzucili rowery miejskie
  Jazda na rowerach miejskich ich przerosła, więc porzucili je na pl. Jana Pawła II w Rybniku.
  Wyczyn dwóch młodych mężczyzn zauważył operator monitoringu, który tuż przed godziną 4:00 w nocy przekazał informację patrolowi.
  Na nagraniu widać, jak młodzi ludzie po przewróceniu rowerów zaczęli uciekać.
  » Okiem operatora monitoringu - wakacje 2018
  (2018-09-26, dodał: Dawid Błatoń)
  » Bądźmy ostrożni
  (2017-12-12, dodał: Dawid Błatoń)
  » Nie bądźmy obojętni
  (2017-09-12, dodał: Dawid Błatoń)