Rybniccy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło dzisiaj w Świerklanach na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Kościelną. Jak ustalili mundurowi, 59-letni kierujący fiatem seicento wyjeżdżając z ulicy Kościuszki zderzył się z kierującym oplem vivaro. Samochód osobowy stanął w płomieniach i spłonął całkowicie. Do szpitala został zabrany kierowca i pasażer fiata. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę!

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 4.30 w rejonie skrzyżowania ulicy Kościuszki z Kościelną w Świerklanach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki, 59-letni kierujący fiatem seicento, wyjeżdżając z ulicy Kościuszki, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną nadającą sygnał zielony, zderzył się z kierującym oplem vivaro. 40-letni kierowca busa jechał ulicą Kościelną w kierunku Wodzisławia Śląskiego i również wjechał na skrzyżowanie mając zielone światło. Samochód osobowy stanął w płomieniach i spłonął całkowicie. Mieszkaniec powiatu rybnickiego, kierujący fiatem oraz 61-letni pasażer tego pojazdu zostali zabrani przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala w Rybniku. Policjanci wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozważną i bezpieczną jazdę! Nadmierna prędkość, brak koncentracji i lekkomyślność to jedne z najczęstszych przyczyn poważanych zdarzeń na drodze. Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo.

  • Fiat seicento, który całkowicie spłonął w wyniku wypadku drogowego.
  • Opel vivaro, który uczestniczył w wypadku drogowym.
  • Fiat seicento, który spłonął tuż po wypadku drogowym.
  • Fiat seicento, który spłonął w wyniku wypadku drogowego.
  • Świerklany. Miejsce wypadku drogowego.
  • Miejsce wypadku drogowego w Świerklanach. Samochód osobowy, który całkowicie spłonął tuż po zdarzeniu.