Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Policjanci ustalają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Gaszowicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 9-letni chłopiec wbiegł na jezdnię bezpośrednio pod jadący samochód. Po raz kolejny apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o ostrożność. Pamiętajmy, że nawet chwila nieuwagi, czy roztargnienia, może zakończyć się tragicznie...

Gaszowice, ulica Rydułtowska - miejsce potrącenia 9-latka.

Do potrącenia doszło wczoraj około godziny 16.00 w Gaszowicach na ulicy Rydułtowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z rybnickiej drogówki wynika, że 9-latek, poruszając się chodnikiem w kierunku Rydułtów, wbiegł nagle na jezdnię wprost pod jadący samochód. Na skutek zdarzenia doznał on złamania nogi i trafił do szpitala. Kierujący volvo, 54-letni mieszkaniec Rybnika, był trzeźwy. Policjanci ustalają teraz dokładny przebieg wypadku.

Policjanci z rybnickiej drogówki na miejscu wypadku drogowego prowadzą oględziny.

Pamiętajmy, że każdego uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej uwagi i ograniczonego zaufania. Szczególnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być jednak piesi. Ostrożność w ich przypadku, bez względu na należne pierwszeństwo, to pamiętanie o obserwacji pojazdów i upewnienie się, że kierowca prawidłowo reaguje na obecność pieszego na drodze.

Pamiętajmy, bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

  • Gaszowice, ulica Rydułtowska - miejsce potrącenia 9-latka.
  • Uszkodzony samochód - volvo.
  • Volvo, miejsce potrącenia 9-latka.