Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Policjanci z grupy "Speed" zatrzymali kierowcę volkswagena, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało, 37-latek kierował także pod wpływem alkoholu i pomimo zakazu wydanego przez sąd. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

Wczoraj, około godziny 15.30 na ulicy Niepodległości w Rybniku, policjanci z grupy "Speed" zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 29 km/h w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu i kierował pomimo sądowego zakazu. Dodatkowo mieszkaniec powiatu rybnickiego wraz z pasażerką nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi, mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

Dziwne zachowanie kierowcy na drodze może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. W takim wypadku niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112.