Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Ujemne temperatury powodują, że stałe zbiorniki wodne zamarzają. Taki stan rzeczy sprzyja między innymi urządzaniu różnych ślizgawek. Pamiętajmy jednak, że wchodzenie na zamarzniętą taflę zawsze jest ryzykowne. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców rybniccy policjanci regularnie kontrolują teren akwenów wodnych spędzając czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych oraz dorośli, którzy spędzają czas wolny na przykład wędkując.

Policjanci kontrolują rejon zamarzniętych zbiorników wodnych,

Pamiętajmy, że gdy przy brzegu lód wydaje się gruby, to kilka kroków dalej może być już bardzo kruchy i cienki. Dobrze wyglądający lód w rzeczywistości może być zbyt słaby aby utrzymać ciężar człowieka. Zachowajmy ostrożność podczas wchodzenia na wszelkiego rodzaju pomosty lub kładki. Mogą być one oblodzone lub mokre. Łatwo na takiej nawierzchni poślizgnąć się i także wpaść do wody. Grube, ciężkie, zimowe ubrania błyskawicznie nasiąkną wodą i utrudnią nam poruszanie się – dodają funkcjonariusze.

Umundurowani policjanci kontrolują rejon zbiorników wodnych.

Unikajmy połowu ryb na zamarzniętych zviornikach wodnych, szczególnie gdy temperatury jedynie oscylują w pobliżu zera lub niewiele poniżej. Przerębel do połowu dodatkowo narusza pokrywę lodu, która nie jest wytrzymała. Pomyślmy o swoim bezpieczeństwie, a wybierając się na spacer w pobliżu zamarzniętego akwenu zostawmy komuś informacje o miejscu, w które idziemy.

Rybnik, rejon Zalewu Rybnickiego, policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Jeśli zauważymy, że ktoś uległ wypadkowi, lub jest się w sytuacji zagrażającej jego życiu, a znajduje się na lodzie lub w wodzie, natychmiast wezwijmy pomoc. Udzielenie pomocy w takich wypadkach jest bardzo trudne i niebezpieczne, dlatego natychmiast należy powiadomić służby ratunkowe.