Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie całego kraju wprowadzano kolejne ograniczenia. Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku obowiązuje między innymi zakaz handlu detalicznego, zamknięte są restauracje, siłownie i stoki narciarskie. W związku z nowymi obostrzeniami, policjanci sprawdzają, czy przedstawiciele poszczególnych branż przestrzegają prawa. Niestety, nie wszyscy stosują się do przepisów...

Policjanci województwa śląskiego podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na to, czy przestrzegane są przepisy związane z panującą epidemią koronawirusa. Niestety, pomimo wielu apeli, mundurowi wciąż odnotowują przypadki lekceważenia wprowadzonych zakazów.

Do jednej z interwencji, podczas których doszło do złamania obostrzeń doszło w Bytomiu. Podczas kontroli stoku przy ulicy Blachówka, okazało się, że obiekt pozostaje otwarty wbrew przepisom. Na jego terenie znajdowało się około stu osób, które zjeżdżały na sankach, a właściciel sprzedawał bilety wstępu. Okazało się także, że jedna z siłowni w tym samym mieście nie zawiesiła swojej działalności, a wewnątrz znajdowały się 32 osoby. O stwierdzonych nieprawidłowościach powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i wszczęto postępowania w sprawach o wykroczenie.

Przypadki naruszenia przepisów odnotowano także w innych miastach:

- Częstochowa

Jastrzębie-Zdrój

- Ruda Śląska

- Siemianowice Śląskie

- Zabrze