Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Policjanci z Rybnika ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj, około godziny 10.45 na ul. Rudzkiej w Rybniku. Kierujący osobówką jadąc w kierunku Rud potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 29-letnią kobietę i 9-letniego chłopca. Poszkodowani z obrażeniami ciała zostali zabrani przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Rybniku. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, przejść dla pieszych i przystanków autobusowych.

O tym, że wystarczy chwila nieuwagi, żeby doprowadzić do wypadku na drodze, przekonał się wczoraj, 56-letni kierująca samochodem osobowym marki Volvo. Mieszkaniec Radlina jechał ulicą Rudzką w kierunku Rud i potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 28-letnią kobietę i 9-letniego chłopca. Piesi z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Rybniku. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.


 

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Apelujemy o ostrożność!