Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach. Od rana pod Komendą Miejską Policji w Rybniku stał zaparkowany ambulans krwiodawstwa. Dlatego podczas wczorajszej zbiórki krwi, wśród honorowych dawców nie zabrakło policjantów rybnickiej komendy, pracowników komendy oraz mieszkańców Rybnika. Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności i wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie.

Policjantka z rybnickiej komendy, która zgłosiła się, aby oddać krew.

Ambulans Raciborskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonował wczoraj na parkingu przed rybnicką komendą Policji. Jak zawsze, w zbiórce krwi zorganizowaną przez Policyjny Klubu Honorowych Dawców Krwi, wzięli udział rybniccy stróże prawa, którzy oddali krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Tym razem również mogliśmy liczyć na wsparcie mieszkańców naszego miasta. Dzięki tej akcji udało się zebrać kilka litrów życiodajnego płynu.

Ambulans HDK pod rybnicką komendą

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

  • Ambulans krwiodawstwa z Raciborza.
  • Ambulans krwiodawstwa z Raciborza. Policjantka wypisuje dokumenty, aby oddać krew.
  • Mieszkaniec Rybnika oddaje krew podczas akcji HDK