Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rybnik

Już od najbliższego czwartku nasi funkcjonariusze rozpoczną regularne kontrole nekropolii, znajdujących się na terenie naszego miasta. Strażnicy będą sprawdzali, czy w pobliżu cmentarzy nie dochodzi do aktów kradzieży, czy dewastacji. Będziemy bacznie się przyglądać osobom, którym celem w dniach zadumy, będzie chęć wzbogacenia się kosztem zamyślonych ludzi, którzy przyjdą odwiedzić groby swych najbliższych.

Pierwszy patrol nocny ruszy już w najbliższy czwartek. Nasi funkcjonariusze przede wszystkim w nocy będą sprawdzali, za pomocą kamery termowizyjnej, czy na terenie cmentarza nie przebywają złodzieje, których łupem często padają wieńce i kwiaty oraz znicze pozostawione na grobach przez najbliższych.

1 listopada, niemal wszyscy funkcjonariusze zatrudnieni w naszej jednostce będą obecni wokół cmentarza komunalnego. Ich zadaniem będzie usprawnianie ruchu tym pojazdom, których kierowcy będą chcieli skorzystać z parkingów przycmentarnych.

Wzorem lat minionych, przed cmentarzem komunalnym, w okolicy kaplicy cmentarnej, został wyznaczony parking wyłącznie dla osób o obniżonej sprawności ruchowej.